8 let, 1 mesec

Union Olimpija Evroliga

Sreda, 7. 12. 2011, 22.47

Pričakovan poraz Ljubljančanov na Poljskem

Košarkarji Uniona Olimpije so v 8. krogu evrolige (skupina D) izgubili z Asseco Prokomom z 52:67 (15:13, 30:27, 33:50).

Močno oslabljena ekipa Uniona Olimpije je na gostovanju na Poljskem doživela pričakovan poraz. Gre za petega zaporednega v evroligi, skupno sedmega, s katerim so zeleno-beli zapravili še zadnjo teoretično možnost za uvrstitev v drugi del evrolige.

Ljubljančani so na sever Poljske pripotovali z vsega desetimi igralci, med njimi tudi s kapetanom Goranom Jagodnikom, ki pa zaradi zdravljenja po operaciji še ni pripravljen za vstop v igro. Manjkali so Ratko Varda, Damir Markota, Danny Green in Ben Woodside, ki so klub zapustili zaradi neizpolnjevanja finančnih obveznosti, ter poškodovani Dino Murić. Zato je trener Sašo Filipovski v ekipo povabil kar tri mladince Erjona Kastratija, Gezima Morino in Djordjeja Mičića.

Tudi s takšno zasedbo pa je bila Union Olimpija v prvem polčasu enakovreden tekmec edini ekipi v evroligi, ki do tega kroga še ni okusila slasti zmage. Resda so domačini v štartu povedli s 5:0, toda zmaji so v nadaljevanju vzpostavili ravnotežje in bili večji del prvega polčasa v vodstvu. Najvišjega so zabeležili v 16. minuti, ko je bilo 26:20.

Tretja četrtina je povsem spremenila podobo na igrišču. Gostitelji so zaigrali nekoliko agresivneje v obrambi in Ljubljančani so v trenutku ostali brez rešitev v napadu. Prvi koš so zmogli po štirih minutah in pol igre (35:32), naslednji in zadnji v tretjem delu igre pa je padel s črte prostih metov (43:33). Asseco Prokom je ta del igre dobil s 23:3 in si tako praktično že pred zadnjimi desetimi minutami zagotovil prvo zmago v skupini D.