Kralj James je krono končno pripeljal domov

Rabuza

2

NBA | Foto Guliver/Getty Images

Novi prvaki lige NBA so po odločilni sedmi tekmi postali košarkarji Cleveland Cavaliers, kar je njihov prvi naslov v zgodovini kluba. S 93:89 so bili v gosteh boljši od Golden State Warriors in se jim tako maščevali za lanskoletni poraz.

Ponovitev lanskega finala je imela drugačen konec. Cleveland Cavaliers so dočakali, kar so si že dolgo želeli – naslov prvaka v ligi NBA. S 93:89 so dobili odločilno sedmo tekmo finala v gosteh pri Golden State Warriors in se razveselili prvega naslova v 46-letni zgodovini kluba.

Ob tem so spisali eno največjih vrnitev v zgodovini lige NBA, saj so za branilci naslova že zaostajali z 1:3 v zmagah, vendar jim je kot prvim v zgodovini uspelo spreobrniti finalno serijo.

Prvo ime finala: LeBron James

Glavno besedo pri veliki vrnitvi in naslovu je imel njihov prvi zvezdnik LeBron James, ki je tekmo končal s prvim dvojnim dvojčkom na sedmi tekmi finala po 28 letih (skupno šele tretji v zgodovini) in bil zasluženo izbran za najkoristnejšega igralca finalne serije.

"V Cleveland sem se vrnil z namenom. Vrnil sem se, da bi mestu prinesel naslov," je po veliki zmagi dejal James, ki so ga po zadnji sireni preplavila čustva.

31-letni James je tako izpolnil obljubo ob vrnitvi v Cleveland pred dvema letoma, skupno po se razveselil svojega tretjega naslova (prva dva je osvojil v dresu Miami Heat).

Zadnjih šest sekund tekme in veselje Clevelanda:

Kako se je odvijala tekma:

Celotno srečanje je bilo zelo izenačeno, saj si nobeno moštvo ni priigralo višje prednosti od osmih točk. Golden State je na krilih Draymonda Greena (skupaj 22 točk v prvem polčasu) in njegovih petih trojk po prvem polčasu vodil za sedem točk.

Cleveland se je v drugem polčasu počasi začel vračati in po zaslugi prebujenega Kyrieja Irvinga prišel tudi do vodstva šestih točk. Golden State je pogrešal predvsem učinek svojega prvega zvezdnika Stepha Curryja, ki je ob metu 19/6 dosegel le 17 točk, pri metu pa ni bil niti Klay Thompson s 14 točkami.

V izenačeni končnici so imeli mirnejše živce košarkarji Clevelanda in v gostujoči dvorani slavili naslov.

Golden State Warriors : Cleveland Cavaliers 89:93 /3:4/