3 leta

Liga NBA, 19. april

Dragičev Miami brez težav ustavil Houston, Čančarjev Denver na krilih Srba #video

2

Goran Dragić | Goran Dragić se je na tekmi Miamija s Houstonom vpisal med top tri strelce svoje ekipe. V 28 minutah pod koši je dosegel 19 točk. | Foto Guliverimage

Ponoči je bilo v ligi NBA na sporedu devet tekem, na delu pa sta bila tudi dva slovenska legionarja. Goran Dragić je z Miami Heat s 113:91 premagal Houston Rockets, kar je njihova druga zaporedna zmaga. Ljubljančan se je izkazal z 19 točkami. Tudi Denver Nuggets Vlatka Čančarja so dosegli zmago nad Grizliji (139:137), a so zanjo potrebovali kar dva podaljška. Vlatko Čančar je k zmagi prispeval dve točki. Odmeva tudi dosežek Stephena Curryja, ki je ob zmagi Golden State Warriors nad Philadelphio 76ers s 107:96 dosegel kar 49 točk. Od tega je zadel kar 10 trojk!

Miami je bil kljub številnim odsotnostim prepričljivo boljši od Houstona, ki z ekipo Minnesota Timberwolves ostaja na dnu razpredelnice v ligi NBA.

Goran Dragić je k zmagi svojega moštva prispeval 19 točk, dodal pa šest skokov in pet podaj v dobrih 28 minutah na parketu. Pri Vročici je bil najučinkovitejši Kendrick Nunn s 30 točkami. To je 30. zmaga Miamija, druga v nizu.

Zmage so se veselili tudi v klubu drugega slovenskega legionarja Vlatka Čančarja. Denver je s 139:137 premagal Memhis, a je za to potreboval kar dva podaljška. Koprčan je k zmagi prispeval dve točki in tri skoke, na parketu pa je prebil dobrih deset minut.

Vlatko Čančar je k zmagi Denverja nad Memhisom prispeval dve točki in tri skoke, na parketu pa je prebil deset minut. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Vlatko Čančar je k zmagi Denverja nad Memhisom prispeval dve točki in tri skoke, na parketu pa je prebil deset minut. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Najboljši posameznik dvoboja je bil srbski center Nikola Jokić, ki se je ustavil pri 47 točkah, 15 skokih in osmih podajah, iz igre pa je zadel 20 od 31 metov. Prispevek o njegovi življenjski zgodbi si lahko preberete na spodnji povezavi.

Nikola Jokić Luka Dončić
Sportal Od pretiranega uživanja bureka in kokakole do zvezdnika lige NBA

Pri gostih je 36 točk ob 12 asistencah dosegel Ja Morant.

Denver je slabe štiri minute pred koncem rednega dela zaostajal za 12 točk (102:114), se vrnil v dvoboj, podaljšek pa je izsilil prav Jokić z dvema zadetima prostima metoma 20 sekund pred koncem. Drugi podaljšek je nato s trojko 13 sekund pred koncem izsilil Will Barton, v drugem dodatku pa je trojko za 137:134 zadel Jokić. Denverjeva obramba je nato naslednji napad ubranila in se veselila 37. zmage v sezoni.

Izjemen strelski večer za Stepha Curryja:

Curry prispeval skoraj polovico točk

Prek luže je odmeval tudi dosežek Stephena Curryja, ki je ob zmagi Golden State Warriors nad Philadelphio 76ers s 107:96 dosegel kar 49 točk. Zadel je kar 10 trojk!

Liga NBA, 19. april:

Detroit Pistons : Cleveland Cavaliers 109:105
F. Jackson 20, S. Bey 20, I. Stewart 18, 16 sk., J. Jackson 16; C. Sexton 28, D. Garland 23

Boston Celtics : Chicago Bulls 96:102
J. Brown 23, P. Pritchard 14; N. Vucevic 29, 9 sk., C. White 19

Philadelphia 76ers : Golden State Warriors 96:107
J. Embiid 28, 8 as., Se. Curry 15; S. Curry 49, A. Wiggins 16, 10 sk.

Indiana Pacers : San Antonio Spurs 94:109
C. LeVert 18, M. Brogdon 18, O. Brissett 13; D. White 25, D. DeRozan 18, K. Johnson 14

Miami Heat : Houston Rockets 113:91
K. Nunn 30, D. Robinson 19, G. Dragić; 19 točk (met iz igre 7/10, met za tri 3/4, prosti meti 2/2), 6 skokov, 5 podaj; K. Porter Jr. 18, C. Wood 18, J. Wall 14

Washington Wizards : Oklahoma City Thunder 119:107
B. Beal 30, D. Bertans 21; D. Bazley 26, 7 sk., T. Bradley 16

Milwaukee Bucks: Phoenix Suns 127:128 (podaljšek)
G. Antetokounmpo 33, J. Holiday 25, K. Middleton 26; D. Booker 24, C. Paul 22, D. Ayton 20

Denver Nuggets : Memphis Grizzlies 139:137 (dva podaljška)
N. Jokić 47, W. Barton 28, M. Porter Jr. 21, V. Čančar; 2 točki, 3 skoki v dobrih 10 minutah; J. Morant 36, 12 as., G. Allen 24, D. Melton 25

Los Angeles Lakers : Utah Jazz 97:111
K. Kuzma 17, D. Schroder 15, K. Caldwell-Pope 15, T. Horton-Tucker 25; B. Bogdanović 19, J. Ingles 21, J. Clarkson 22, M. Conley 14, 10 as.