4. 2. 2008,
8.24

Ponedeljek, 4. 2. 2008, 8.24

Lorbek videl dobro predstavo Lakoviča v Madridu

Slovenski reprezentant Jaka Lakovič se je tokrat izkazal v Madridu in Barceloni izdatno pomagal k zmagi v španskem prvenstvu proti Estudiantesu.

Španija:

Samo Udrih je s soigralci v 20. krogu španskega prvenstva izgubil na gostovanju pri Murcii (71:78). Udrih je za goste igral petintrideset minut, njegov izkupiček pa je znašal sedem točk, tri skoke in podajo. Granada se z devetimi zmagami nahaja na enajstem mestu. Zelo zanimiv pa je bil dvoboj v Madridu, kjer sta si nasproti stala Estudiantes in Barcelona. Zmage so se veselili Katalonci (86:79), pri katerih je imel znova vidno vlogo Jaka Lakovič. Reprezentančni organizator igre je nastopil osemindvajset minut izkazal pa se je s 15 točkami (met za dve 2:2, met za tri 3:7, prosti meti 2:3), petimi podajami in skokom. Na drugi strani Domen Lorbek ni igral. S štirinajstimi zmagami Barcelona zaseda peto mesto, Estudiantes pa je z le petimi zmagami predzadnji.

Italija:

Lottomatica doma ni imela večjih težav z Lego Scafati in JE tako prišla do štirinajste zmage (82:73), ki jo uvršča na tretje mesto. Erazem Lorbek je za rimsko ekipo igral nekaj manj kot pol ure, s 13 točkami pa je bil drugi strelec pri gostiteljih. Izkazal se je tudi s sedmimi skoki in dvema podajama ter ukradenima žogama. Varese je z novim, že sedemnajstim, porazom na zadnjem mestu vse bolj oddaljen od tekmecev, ki si bodo zagotovili obstanek v ligi. Gregor Hafnar je s soigralci moral priznati premoč Teramu (779:88), za gostitelje pa je slovenski košarkar v osemindvajsetih minutah prispeval 10 točk, dva skoka in podaji.

Rusija:

UNICS je v Moskvi proti Dinamu prišel do desete zmage (83:79) in petega mesta na lestvici. Za moštvo iz Kazana je sedemnajst minut igral Marko Tušek in petim točkam dodal šest skokov. Nekoliko drugače pa se je gostovanje razpletlo za Uroša Slokarja. Slednji je s Triumphom klonil v Permu pri ekipi Ural-Great (61:72). "Sloki" je pri četrtem porazu Moskovčanov v trinajstih minutah dosegel štiri točke, dvakrat pa je pobral žogo pod obema košema. Za ruske prvake vsaj še nekaj časa ne bo mogel igrati Matjaž Smodiš, kljub temu pa je CSKA v derbiju vodilnih ekip doma z nekoliko težavami le strl odpor Himkija (68:64) in z enim porazom tako zaseda prvo mesto.

Turčija:

Za pravo presenečenje 19. kroga turškega prvenstva je poskrbela Antalya, ki je doma premagala Fenerbahče Ülker (81:71). Turški prvaki so s šestim porazom zdrsnili na šesto mesto. Kljub temu pa sta se v svetli luči predstavila slovenska košarkarja Emir Preldžić z enajstimi točkami in Gašper Vidmar s točko manj. V derbiju kroga je Efes Pilsen na gostovanju tesno, s 93:92, ugnal Turk Telekom. Ivica Jurković je za vodilno ekipo lige dosegel tri točke.