Sobota, 26. 11. 2016, 6.24

Liga NBA, 25. november

Miami slavil brez poškodovanega Dragića, zmagi tudi Udrihu in Vujačiću

goran dragic | Foto Reuters

Zaradi poškodbe komolca Goran Dragić ni sodeloval pri zmagi Miamija v ligi NBA. Slavili sta tudi ekipi Bena Udriha in Saše Vujačića.

Goran Dragić proti Memphisu zaradi poškodbe levega komolca ni zaigral. Miami je kljub temu zmagal v gosteh z 90:81. Lep skalp so osvojili Detroit Pistons, ki so s pomočjo Bena Udriha s 108:97 premagali eno vodilnih ekip zahoda, Los Angeles Clippers. Udrih je odigral 14 minut tekme proti Clippers, v tem času pa je k zmagi Detroita prispeval štiri točke in dva skoka.

Nekaj minut na parketu je dobil tudi Saša Vujačić, ki je član New York Knicks. Kratkohlačniki so v domači dvorani gostili Charlotte Hornets in po podaljšku zmagali s 113:111, Vujačić je odigral štiri minute, a je njegova statistika ostala prazna.

Komolec

To je že drugič v sezoni, da je Dragića zaustavila poškodba. Komaj je namreč do konca pozdravil poškodbo levega gležnja, zaradi katere je izpustil tri tekme (vse tri je Miami izgubil), zdaj pa ga je doletela nova težava. Slovenski zvezdnik Vročice si je že na ponedeljkovi tekmi proti Philadelphii poškodoval komolec, pri Miami Heat pa pravijo, da se bodo iz dneva v dan odločali, ali bo Dragić zaigral ali ne.

"Ko vodim žogo, ko mečem na koš, ko podajam, ne morem do konca iztegniti komolca," je dejal Dragić v slačilnici tik pred začetkom obračuna z grizliji. Na sredini tekmi proti Detroitu, Miami je izgubil s 84:107, je sicer kljub težavi stisnil zobe in odigral tekmo, vendar pa je končal s slabo predstavo, ko je dosegel šest točk (ob metu iz igre 1-7).

Goran Dragić si zdravi poškodovani komolec, ki ima zelo omejeno gibljivost. | Foto: Reuters Goran Dragić si zdravi poškodovani komolec, ki ima zelo omejeno gibljivost. Foto: Reuters

Odločitev o tem, da tokrat ne bo zaigral, sta sprejela skupaj s kondicijskim trenerjem Jayem Sabolom. "Rekel mi je, da bo tako kot na prejšnji tekmi. In po prejšnji tekmi je bilo s komolcem le slabše," je še dejal Dragić za South Florida Sun Sentinel.

Poškodba se je poslabšala

"Počutil sem se, da ne smem pustiti soigralcev na cedilu, da moram igrati. Zdaj mi ne preostane drugega, kot da ostanem pozitiven med okrevanjem. Po tekmi me je močno bolelo, a sem vseeno odigral proti Detroitu. Vendar pa se je poškodba poslabšala," je razkril Dragić, trener vročice Erik Spoelstra pa je dejal, da je prisilni počitek ta trenutek najpametnejša poteza.

"Njegov komolec je zelo malo gibljiv in mislim, da ste prejšnji večer lahko videli, kako je bilo. Gre za takšno oviro, da Goran ni mogel biti učinkovit," je dejal Spoelstra.