Liga NBA Goran Dragić Goran Dragić Miami Heat Beno Udrih Detroit Pistons košarka

Četrtek, 24. 11. 2016, 6.50

Liga NBA, 23. november

Udrih v rekordnem večeru NBA zasenčil Dragića

Beno Udrih Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

Slovenski košarkarski legionar Beno Udrih se je skupaj s soigralci v noči na četrtek v Detroitu znesel nad svojim nekdanjim moštvom in rojakom Goranom Dragićem. Detroit je visoko odpravil Miami (107:84), Udrih pa je dosegel dvakrat več točk od Dragića. Golden State je polnil mrežico Los Angeles Lakers v izjemnem ritmu in dvoboj končal pri 149 točkah.

Košarkarji Detroita so z visoko zmago nad nemočnim Miamijem prekinili niz štirih zaporednih porazov. V obračunu slovenskih branilcev je krajšo potegnil Goran Dragić, ki je dvoboj končal pri zanj skromnih šestih točkah. Dvakrat več jih je pri gostiteljih dal njegov nekdanji soigralec Beno Udrih. Savinjčan je na parketu prebil osem minut več od Ljubljančana.

Atraktivna podaja Bena Udriha na tekmi z Miamijem:

Mladi center Detroita Andre Drummond (18 točk in 15 skokov) je v dvoboju za prevlado pod košema nadigral stanovskega kolega Hassana Whitesida (6 točk in 8 skokov), odlično statistiko pa dopolnil še s štirimi blokadami in ukradenimi žogami.

Detroit igra dobro na domačem parketu (6 zmag in 2 poraza), na gostovanjih pa prikazuje povsem drugačen obraz (1 zmaga in 7 porazov).

Love postavil nov rekord lige NBA

Večer v ligi NBA je zaznamoval tudi rekordni podvig Kevina Lova. Zvezdnik prvakov iz Clevelanda je blestel na srečanju proti Portlandu. Izkazal se je zlasti v uvodni četrtini, v kateri je dosegel neverjetnih 34 točk! Toliko jih v prvem delu srečanja, ki traja 12 minut, v najmočnejši košarkarski ligi na svetu ni prispeval še nihče. Love je tekmo končal pri 40 točkah, njegov soigralec LeBron James pa je ponovno pokazal razkošno znanje in ga pretopil v novi trojni dvojček. Portlandu je paral živce z 31 točkami, 13 podajami in 10 skoki.

Nepozabna predstava Kevina Lova v prvi četrtini:

Cleveland je gostom iz zvezne države Washington nasul kar 137 točk, a mu ni pripadlo priznanje najbolj razigrane ekipe večera. To so postali bojevniki iz Kalifornije. Golden State Warriors so na krilih zvezdniškega trojca, ki ga sestavljajo Stephen Curry, Kevin Durant in Kyle Thompson (skupaj so dosegli kar 85 točk) kot za stavo polnili koš Los Angeles Lakers.

Ko je zvok sirene označil konec tekme, se je na semaforju v Oaklandu izpisal rezultat 149:106, ki zgovorno priča o nemoči obrambe jezernikov. Thompson, tretji najboljši strelec v vrstah Golden Stata, je še vedno rekorder lige NBA v številu doseženih točk v eni četrtini. Lani je dosegel 37 točk (v tretji četrtini), Love pa se je njegovemu dosežku približal na vsega tri točke.

Detroit Pistons : Miami Heat 107:84
Caldwell-Pope 22, Drummond 18, 15 sk., Harris 17, Udrih 12 (met iz igre 5/11, met za tri 1/3, prosti meti 1/2), 5 podaj, 3 sk., 1 ukr. žoga, 1 izg. žoga v 30 minutah; T. Johnson 17, J. Johnson 15, Dragić 6 (met iz igre 1/7, met za tri 1/4, prosti meti 3/5), 4 podaje, 2 sk., 3 izg. žoge v 22 minutah

Charlotte Hornets : San Antonio Spurs 114:119
Walker 26, 9 sk., 7 podaj, Batum in Kaminsky 13; Leonard 30 (met iz igre 14/21), Aldridge 23, Green 16

Cleveland Cavaliers : Portland Trail Blazers 137:125
Love 40 (met iz igre 12/20), 8 sk., James 31 (met iz igre 11/21), 13 podaj, 10 sk., Irving 20, Frye 14; Lillard 40 (met iz igre 13/21), 11 podaj, 7 sk., Plumlee 19, Turner 17, McCollum 13

Indiana Pacers : Atlanta Hawks 85:96
Young 24, Ellis 19, George 18; Howard 23, 20 sk., Millsap 18, 11 sk., Delaney in Muscala 13

Orlando Magic : Phoenix Suns 87:92
Fournier 25, Vučević 21, 13 sk.; Len 17, 12 sk., Bledsoe 16, 9 sk.

Philadelphia 76 ers : Memphis Grizzlies 99:104**
Ilyasova 22, 12 sk., Covington 19, 10 sk., Bayless 18, Embiid 12, 11 sk.; M. Gasol 27, Conley 25, 9 sk., 9 podaj, Randolph 11, Green 10, 11 sk.

Brooklyn Nets : Boston Celtics 92:111
Kilpatrick 23, Booker 18, 12 sk., Bogdanović 14, 8 sk.; Thomas 23, Bradley 22, Crowder 15

Houston Rockets : Toronto Raptors 102:115
Harden 29, 15 podaj, 12 izg. žog, Anderson 13; DeRozan 24, 9 podaj, Carroll 20, Joseph in Lowry 17, Valančiunas 15, 16 sk., Ross 14

Dallas Mavericks : Los Angeles Clippers 104:124
Barnes 22, Matthews 18; Rivers 22, Paul 18, Speights (12 sk.) in Jordan (8 sk.) 16, Crawford 15