Sobota, 25. 2. 2017, 7.43

Liga NBA, 24. februar

Dragićevih 17 točk in novo upanje za Miami #video

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

V košarkarski ligi NBA so v noči soboto igrali deset tekem. Od naših je na parket stopil Goran Dragić, ki je bil na tekmi proti Atlanti Hawks dobro razpoložen. Miami je na koncu v gosteh slavil z izidom 90:108.

Košarkarji Miamija so to zmago ohranjajo upanje za uvrstitev v končnico. Tokrat se je pri Mimaiju na parketu najbolje znašel Tyler Johnson. Ta je za svojo ekipo prispeval 23 točk in tako svoji Miamiju pomagal do še ene pomembne zmage. "Težko nas je premagati, če igramo takšno košarko," je po tekmi povedal Johnson.

Zelo dobro je bil razpoložen tudi slovenski košarakar Goran Dragić. Ljubljančan je na parketu preživel 29 minut, v tem času pa je v svojo statistiko vpisal 17 točk, šest skokov in tri podaje. K zmagi je veliko prispeval tudi Dion Waiters (14 točk in deset podaj). Košarkarji Miamija so dosegli največ trojk v sezoni 17, imeli pa so tudi 30 podaj. Najboljši pri Atlanti je bil Paul Millsap z 21 točkami.

Za Vročico je bila to v zadnjih sedemnajstih tekmah že petnajsta zmaga. S tem ohranjajo upanje za uvrstitev v končnico. V vzhodni konferenci trenutno zasedajo deveto mesto, v končnico pa se uvrsti  prvih osem ekip.

Liga NBA, 24. februar:

Atlanta Hawks : Miami Heat 90:108
Millsap 21, Bazemor 10; Johnson 23, (Goran Dragić 17, 6 sk., 3 asis., igral 29 minut)

Philadelphia 76ers : Washington Wizards 120:112
Covington 25, Šarić 20, 11 sk.; Beal 40 Wall 29, 14 asis.

Indiana Pacers : Memphis Grizzlies 102:91