Četrtek, 16. 2. 2017, 6.22

Liga NBA, 15. februar

Vročica v gosteh pri Houstonu znova zažarela, tudi s pomočjo Dragića #video

Goran Dragić | Foto Getty Images

V pestri noči v ligi NBA, kjer je bilo na sporedu kar 14 tekem, so bili aktivni tudi vsi trije klubi s slovenskim pridihom. Miami Heat z znova odličnim Goranom Dragićem je premagal Houston (117:109), Pistonsi Bena Udriha pa so bili boljši od Dallasa (98:91). Knicksi Saše Vujačića so izgubili z Oklahomo (105:116).

Miami Heat, ki zadnje čase navdušuje s predstavami in zbira skalpe pri vseh mogočih moštvih profesionalne košarkarske lige NBA, je znova v sedlu. Po dveh zaporednih porazih, ki sta sledila 13 zaporednim zmagam, je sinoči v gosteh pri Houstonu z rezultatom 117:109 znova okusil slast zmage.

Hassan Whiteside se je izkazal s 23 točkami in 14 skoki. | Foto: Getty Images Hassan Whiteside se je izkazal s 23 točkami in 14 skoki. Foto: Getty Images

Pri Vročici je izstopal Hassan Whiteside, ki je dosegel 23 točk in 14 skokov, pri poraženih Raketah pa James Harden, ki mu je z 38 točkami, 12 skoki in 12 podajami uspel trojni dvojček. Razigran je bil tudi Goran Dragić. V 32 minutah na parketu je zbral 21 točk, en skok in pet podaj.

"Ekipa je usklajena, srce pa imamo na pravem mestu," je po tekmi povedal Whiteside, ki je sinoči z 2.500. točko v karieri postavil osebni rekord. Rekord je postavila tudi ekipa. V zadnjih 14 zaporednih temah so košarkarji iz Miamija dosegli več kot sto točk na tekmo in s tem izenačili najdaljši točkovni niz v zgodovini franšize.

Zmage so se pred domačimi navijači veselili tudi v klubu Bena Udriha. Detroit Pistons so bili z 98:91 boljši od Mavericksov iz Dallasa. Pri zmagovalcih sta bila najboljša Reggie Jackson (22 točk) in John Leuer (20 točk, osem skokov), medtem ko Udrih ni dobil priložnosti za igro.

Enako velja tudi za Saša Vujačića, ki ga trener Kratkohlačnikov iz New Yorka Jeff Hornacek prav tako ni poslal na igrišče. New York je s 105:116 klonil v gosteh pred Oklahomo, ki ji je veter v jadra dodajal Russell Westbrook. Z 38 točkami, 14 skoki in 12 podajami v 37 minutah mu je znova uspel trojni dvojček, že 27. v tej sezoni. S tem se je uvrstil na tretje mesto na večni lestvici NBA; več trojnih dvojčkov sta zabeležila le Oscar Robertson (41) v sezoni 1961-62 in Wilt Chamberlain (31) v sezoni 1967-68.

Pri poražencih je izstopal Carmelo Anthony, ki je v 30 minutah dosegel 30 točk.

LeBron James je v 32 minutah dosegel 31 točk, pobral je pet žog pod obema obročema in prispeval štiri podaje.  | Foto: Reuters LeBron James je v 32 minutah dosegel 31 točk, pobral je pet žog pod obema obročema in prispeval štiri podaje. Foto: Reuters

V noči na četrtek je bilo na sporedu še dvanajst tekem. Branilci naslova iz Clevelanda so na domačih premagali Indiano s 113:104, najbolj učinkovit igralec dvoboja pa je bil LeBron James, ki je v 32 minutah dosegel 31 točk ter pobral pet žog pod obema obročema in prispeval štiri podaje. Izkazala sta se tudi Kyrie Irwing s 26 in Kyle Korver z 22 točkami.

Lanski osmoljenci finalne serije iz Oaklanda so v kalifornijskem dvoboju dokaj zanesljivo premagali tekmece iz Sacramenta. Bojevniki so enakomerno porazdelili svoje moči, izjemno navdahnjen pa je bil Klay Thompson, ki je dosegel 35 točk, pet skokov in štiri podaje, medtem ko je motor ekipe Stephen Curry prispeval 13 točk, devet asistenc in šest skokov.

Ostroge iz San Antonia so zanesljivo slavile v Orlandu s 107:79, najbolj učinkovita pa sta bila LeMarcus Aldridge s 23 in Kahwi Leonard z 22 točkami. Poleg San Antonia so še tri ekipe slavili na gostujočem parketu - Milwaukee v Brooklynu s 95:91, Minnesota v Denverju s 112:99 in New Orleans v Memphisu s 95:91. Toronto je ugnal Charlotte z 90:85, Boston je bil boljši od Philadelphie s 116:108. Phoenix je premagal Los Angeles Lakers s 137:101, Utah Portland s 111:88, Los Angeles Clippers pa Atlanto z 99:84.

Carmelo Anthony zamenjal Kevina Lova na tekmi zvezdnikov

Košarkar New Yorka Carmelo Anthony bo na nedeljski "all-star" tekmi v New Orleansuv v vzhodni ekipi zamenjal poškodovanega Kevina Lova iz Clevelanda. Anthony bo osmič zaporedoma nastopil na tekmi zvezdnikov severnoameriške košarkarske lige NBA, skupno pa že desetič, je sporočil komisar lige NBA Adam Silver.

Liga NBA, 15. februar:

Cleveland Cavaliers : Indiana Pacers 113:104
James 31, Irving 26; Robinson III 19, Turner 15

Orlando Magic : San Antonio Spurs 79:107
Vučević 16, 10 sk., Green 11; Aldridge 23, Leonard 22, Dedmon 10, 11 sk.

Boston Celtics : Philadelphia 76ers 116:108
Thomas 33 (že na 40 tekmah zapored dosega več kot 20 točk), Smart 21; Šarić 20, 11 sk, Noel 16, 7 sk.

Brooklyn Nets : Milwaukee Bucks 125:129
Lopez 36, Dinwiddie 19, Booker 18; Antetokounmpo 33, 9 sk., Monroe 25

Detroit Pistons : Dallas Mavericks 98:91
Reggie Jackson 22, Jon Leuer 20, 8 sk., Beno Udrih ni igral; Dirk Nowitzki 24, 10 sk., Barnes 16

Toronto Raptors : Charlotte Hornets 90:85