Torek, 14. 2. 2017, 21.57

Liga NBA, 14. februar

LeBron James s podajo osmešil Wigginsa #video

LeBron James | Foto Guliver/Getty Images

V košarkarski ligi NBA so v noči na sredo odigrali tri tekme. Cleveland Cavaliers so v gosteh premagali Minnesoto Timberwolves. Slovenskih košarkarjev tokrat ni bilo na parketu.

Kavalirji so v gosteh dosegli pomembno zmago. Na tekmi je bil pri Kavalirjih najbolj razpoložen prvi zvezdnik ekipe LeBron James. Ta je v svojo statistiko vpisal 25 točk, 14 skokov in osem podaj in tako ustavil nalet Andrewa Wigginsa. Prvega strelca Minnesote je v drugi četrtini s podajo med nogami James nekoliko osmešil.

Poleg Jamesa sta bila razpoložena še Kyre Irving, ki je dosegel 25 točk, ter z 21 točkami in desetimi skoki Channing Fry. Cleveland Cavaliers so igrali brez Kevina Lova, ki bo zaradi poškodbe kolena odsoten najmanj šest tednov.

Pri domačih je bil z izjemnimi 41 točkami najboljši Andrew Wiggins. Ta se je razigral v tretji četrtini, ko je dosegel 20 točk. Košarkarjem Clevelanda je uspelo ustaviti njegov nalet, tako da so zasluženo zmagali z izidom 108:116.

Los Angeles Lakers so pred domačimi gledalci tekmo izgubili za točko. Pri Sacramento Kings je blestel DeMarcus Cousins, ki je dosegel 40 točk in 12 skokov. Tekma se je končala z izidom 96:97.