New York Knicks Goran Dragić Goran Dragić Brooklyn Nets Boston Celtics Dallas Mavericks Luka Dončić Luka Dončić NBA Liga NBA

Liga NBA, 13. marec

Fantastični Dončić popeljal Dallas do podviga #video

4

Luka Dončić | Luka Dončić si prizadeva, da bi Dallas Mavericks na lestvici zahodne konference prehiteli Utah Jazz in se polastili četrtega mesta. | Foto Reuters

Nedeljski spored lige NBA, v katerem so lahko slovenski ljubitelji košarke spremljali Gorana Dragića in Luke Dončića na delu v zelo atraktivnem terminu, je osrečil oba slovenska asa. Na obeh tekmah je bilo napeto do konca. Dragić je z Brooklynom v mestnem derbiju na krilih Kevina Duranta (53 točk) premagal New York (110:107), Dončić pa je z Dallasom priredil preobrat v Bostonu, izjemno predstavo pa kronal s 26 točkami, osmimi skoki in osmimi asistencami. V uvodni četrtini ga je zapeklo v stegenski mišici, a jo je na srečo odnesel brez poškodbe.

Boston Celtics : Dallas Mavericks 92:95 (20:18, 47:38, 73:76)

Učinek Luke Dončića: 26 točk (met za tri 4/10, met za dve 4/6, prosti meti 6/6), 8 sk., 8 as., 3 ukr. žoge, 5 izg. žog v 39 minutah

Vrhunci Luke Dončića na tekmi v Bostonu:

Gostovanje Dallasa bi se skoraj sprevrglo v nočno moro. Dvoboj, ki ga je zaradi atraktivnega termina spremljalo ogromno slovenskih ljubiteljev košarke, se je začelo s tesno prednostjo Bostona. Z odlično obrambo je prisilil goste iz Teksasa k manjšemu številu točk. Eden redkih, ki mu je povzročal težave, je bil Luka Dončić. Ko pa je 23-letni Slovenec proti koncu uvodne četrtine začutil bolečino v levi zadnji stegenski mišici, so se navijači Dallasa prijeli za glavo. Ljubljančan je zapustil igrišče, a se nato sredi druge četrtine na veselje soigralcev vrnil na parket in v nadaljevanju srečanja dokazal, da je bil strah odveč. Ni utrpel prav nobene poškodbe, iz minute v minuto pa igral bolj samozavestno.

V prvem polčasu je pri Bostonu blestel Jayson Tatum, dosegel 17 točk, za najbolj atraktivno potezo prvega polčasa pa je poskrbel Jaylen Brown, ko je v drugi četrtini "zverinsko" zabil prek Maxija Kleberja ter si izmenjal pozdrav z današnjim slavljencem, nekdanjim zvezdnikom Kevinom Garnettom:

Če Dallasu v prvem polčasu ni stekla igra v napadu, dosegel je le 38 točk, pa se je v nadaljevanju v dvorani TD Garden pisala drugačna zgodba. Telički, ki so na gostovanju pri Bostonu v prvem polčasu zaostajali že za 13 točk, so poskrbeli za preobrat. Na krilih Dončića so ujeli in prehiteli gostitelje (63:62), v tretji četrtini pa dosegli točno toliko točk (38), kot so jih poprej v celotnem prvem polčasu!

Dončić podal, Dinwiddie zadel odločilno trojko

Dončiću ni manjkalo veliko, pa bi dosegel novega trojnega dvojčka. | Foto: Reuters Dončiću ni manjkalo veliko, pa bi dosegel novega trojnega dvojčka. Foto: Reuters Zadnja četrtina je sprva več razlogov za zadovoljstvo ponudila gostiteljem. Izkoristili so obdobje, ko je Dončić počival na klopi, povedli za +5, a je razigrani Ljubljančan, ki sta mu do novega trojnega dvojčka zmanjkala le dva skoka in dve asistenci, v najprimernejšem času odgovoril z zlata vrednimi koši. Zadel je štiri trojke, ko pa se je roka pri metu z razdalje ogrela še Dorianu Finney-Smithu ter Spencerju Dinwiddieju, je Dallas znova povedel. Dončić je s prefinjeno asistenco devet sekund pred koncem zaposlil Dinwiddieja, ta je zadel trojko za 95:92, v zadnjem napadu gostiteljev pa je Marcus Smart metal za tri točke, sodniki pa so prisodili prekršek Dončića.

Ljubljančan se ni strinjal z oceno, podobno je menil tudi njegov trener Jason Kidd. Zahteval je videopregled, po katerem so sodniki priznali napako in spremenili odločitev. Bostonu se je v zadnji sekundi ponudila še zadnja priložnost za izenačenje na 95:95, a je Tatum (21), ki je prekinil niz petih tekem, v katerih je dosegel vsaj 30 točk, zgrešil cilj.

Dallas je tako pokvaril proslavo Kevina Garnetta, čigar dres s številko 5 so upokojili. Mavericks so zmagali še sedmič na zadnjih osmih srečanjih, Boston pa je prvič po petih tekmah naletel na tekmeca, ki mu je moral čestitati za zmago.

Brooklyn Nets : New York Knicks 110:107 (35:30, 62:60, 88:83)

Učinek Gorana Dragića: 7 točk (met za tri 1/4, met za dve 2/4), 6 as., 3 sk., 2 ukr. žoga, 1 blok. in 3 izg. žoge v 38 minutah

Vrhunci dvoboja v New Yorku:

Newyorški spopad v Barclays Centru je postregel z napetim dvobojem, v katerem se je o zmagovalcu odločalo v zadnjih sekundah. Mrežice so težje od pričakovanega upravičile vlogo favorita. Zmagale so s 110:107, skoraj polovico točk pa je dosegel prvi zvezdnik Kevin Durant (53).

Na newyorškem derbiju sta se pomerila tudi RJ Barrett (New York) in Goran Dragić (Brooklyn). | Foto: Reuters Na newyorškem derbiju sta se pomerila tudi RJ Barrett (New York) in Goran Dragić (Brooklyn). Foto: Reuters

''Zlati'' kapetan slovenske reprezentance Goran Dragić se je ob odsotnosti Kyrieja Irvinga znašel v začetni peterki, trener Steve Nash pa mu je namenil kar 38 minut, kar je njegova največja minutaža, odkar igra za Brooklyn. Izkušeni Ljubljančan je dosegel 7 točk, soigralcem podelil 6 asistenc, v njegovi ekipi pa je z naskokom najbolj izstopal Durant.

Da bo to njegov poseben večer, je nakazal že v uvodni četrtini, ko je dosegel 16 točk. Številke so postopno rasle, na koncu pa se je strelski šov enega največjih zvezdnikov lige NBA ustavil pri 53 točkah! Kratkohlačniki, ki so izgubili še šestič zapored proti sosedom iz Brooklyna, so se dobro upirali gostiteljem. Največ preglavic so predstavljali Julius Randle, Evan Fournier in RJ Barrett, ki so skupaj dosegli 75 točk.

Devin Booker je bil prvo ime Phoenixa ob visoki zmagi na LA Lakers. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Devin Booker je bil prvo ime Phoenixa ob visoki zmagi na LA Lakers. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Phoenix zanesljivo odpravil LeBrona in druščino

Najvišjo zmago so vknjižili košarkarji vodilnega moštva Phoenix Suns, Los Angeles Lakers so premagali s 140:111, Devin Booker je vknjižil 30 točk in 10 asistenc, Deandre Ayton pa je za dvojno dvojček vpisal 23 točk in 16 skokov, pri poražencih je največ točk vpisal LeBron James (31).

Izjemen večer Younga

Člani Atlanta Hawks so s 131:128 ugnali Indiana Pacers, vlečni konj zmagovalcev je bil Trae Young, ki se je podpisal pod kar 47 točk.

Druga ekipa tekmovanja Memphis je slavila pri Oklahomi, New Orleans Pelicans so za 25 točk premagali Houston Rockets, Philadelphia pa je do zmage pri Orlandu prišla po podaljšku.

Goran Dragić
Sportal Brooklyn Gorana Dragića je odpihnil Philadelphio
Luka Dončić
Sportal Luka Dončić na teksaškem derbiju igralec tekme #video

Upokojili so "petico" Garnetta

Po dvoboju v Bostonu je bila na sporedu slovesnost, saj so upokojili številko legendarnega ameriškega košarkarja Kevina Garnetta, ki jo je nosil pri Bostonu. Krilni center je med letoma 2007 in 2013 nosil dres s številko 5 ter leta 2008 pomagal Keltom do naslova prvaka.

Liga NBA, 13. marec:

Brooklyn Nets : New York Knicks 110:107
Durant 53 (met iz igre 19/37), 9 as., 6 sk., Drummond 18, 10 sk., Brown 15, 7 sk., 5 as., Dragić 7 (met za tri 1/4, met za dve 2/4), 6 as., 3 sk., 2 ukr. žogi, 1 blok., 3 izg. žoge v 38 minutah; Randle 26, Fournier 25 (trojke 5/8), Barrett 24

Boston Celtics : Dallas Mavericks 92:95
Tatum 21 (met iz igre 7/23), 11 sk., Horford 17, 6 sk., Smart 15, 7 sk., Brown 14, 5 sk.; Dončić 26 (met za tri 4/10, met za dve 4/8, prosti meti 6/6), 8 sk., 8 as., 3 ukr. žoge, 5 izg. žog v 39 minutah, Finney-Smith 19 (trojke 4/7), Dinwiddie 18 (trojke 3/6), Brunson 14 (trojke 2/4)

Detroit Pistons : Los Angeles Clippers 102:106
Cunningham 23, 10 as., 9 sk., Grant 21, 5 sk., Bagley III 15, 8 sk.; Morris Sr. 31 (trojke 3/5), 7 sk., Kennard 16, Jackson 15, 9 as., 8 sk., Zubac 14, 15 sk.

Orlando Magic : Philadelphia 76ers 114:116* - po podaljšku
Carter 23, 12 sk., Anthony 19, 8 sk.; Embiid 35, 16 sk., Harden 26, Harris 26, 9 sk.

Atlanta Hawks : Indiana Pacers 131:128
Young 47, Galilnari, Hunter oba po 15; Haliburton 25, 10 asist., Hield 25, Washington 22

New Orleans Pelicans : Houston Rockets 130:105
Valanciunas 32, 10 sk., Hayes 21, Marshall 17, 10 sk., Alvarado 16, 10 sk.; Green 17, Nwaba 15

Oklahoma City Thunder : Memphis Grizzlies 118:125
Gilgeous-Alexander 31, Bazley 29, 10 sk.; Bane 21, Jackson 18, Morant 17, 10 asist.

Phoenix Suns : Los Angeles Lakers 140:111