Saša Vujačić Beno Udrih Goran Dragić Goran Dragić Liga NBA

Nedelja, 12. 3. 2017, 6.47

Liga NBA, 11. marec

Goran Dragić predčasno obsedel z zatečenim očesom, njegov Miami melje naprej

Košarkarji Miami Heat nadaljujejo zmagoviti niz. Tokrat so bili njihova žrtev člani Toronto Raptors, kijih je vročica odpravila s 104:89. Goran Dragić je bil vse do neljubega dogodka v tretji četrtini eden od bolj vročih igralcev na parketu, a je tekmo končal predčasno.

Slovenskega NBA-jeveca je sredi tretje četrtine s komolcem v desno oko močno zadel Torontov Cory Joseph, kar je Dragića predčasno poslalo z igrišča. "Cory me je udaril v oko, ni bilo nič posebnega. Popolnoma sem zaupal svojim soigralcem, da bodo tekmo izpeljali po naših željah. Ko koga izgubimo, stopi naprej kdo drug. To počnemo že vso sezono," je z močno zatečenim očesom sedmi sili po tekmi razlagal 30-letni slovenski organizator igre.

Ob njegovi odsotnosti je bil z 20 točkami Miamija, ki je na zadnjih 25 tekmah zmagal 21-krat, najbolj razpoložen Dion Waiters, Tyler Johnson pa se je ustavil pri 16.

Na parketu je preživel le 17 minut in pol, v tem času pa dosegel 15 točk in dodal po dva skoka in podaji. Miami je kljub četrti zaporedni zmagi še vedno na mestu, ki ne prinaša končnice, a je na devetem mestu prehitel Chicago, ki je izgubil še četrtič zapored. Od osmega Milwaukeeja - ta je zmagal šestič zapored - jih loči ena zmaga. Na delu bodo že zvečer, ko bodo gostili Indiano.

"Ne bom rekel, da ne pogledujemo proti drugim ekipam, a ta trenutek želimo biti osredotočeni nase. Želimo biti dobro pripravljeni in zmagovati. Jutri nas čaka pomembna tekma. Če jo bomo dobili, bomo v res dobrem položaju," je o boju za končnico dejal Dragić.

Kako je Corey Joseph zadel Gorana Dragića

Udrihovi brez težav prek Vujačića in druščine

Slovenski obračun v Detroitu so dobili gostitelji, pri katerih je Beno Udrih vso tekmo spet spremljal na klopi. Detroit Pistons so New York Knicks odpravili za 20 točk in se obdržali na sedmem mestu vzhodne konference, medtem ko so možnosti New Yorka za končnico vse slabše. Saša Vujačić je pri poražencih igral štiri minute, v statistiko pa vpisal skok in podajo.

Lepo rojstnodnevno darilo Davisa

Vroče je bilo na obračunu med Charlotte Hornets in New Orleans Pelicans, ki so ga po podaljšku s 122:125 dobili zadnji. Ključ do zmage je bil Anthony Davis. Na svoj 24. rojstni dan je dosegel 46 točk in vpisal še 21 skokov.

Russell Westbrook je dosegel že 32. trojni dvojček sezone. | Foto: Reuters Russell Westbrook je dosegel že 32. trojni dvojček sezone. Foto: Reuters

James in Westbrook s trojnima dvojčkoma

Po treh porazih so končno zmagali tudi prvaki Cleveland Cavaliers. Premagali so Orlando, levji delež pa je s trojnim dvojčkom prispeval LeBron James (24 točk, 13 podaj in 12 skokov).

Že 32. trojni dvojček sezone je vknjižil Russell Westbrook, ki je s 33 točkami, 14 podajami in 11 skoki pomagal Oklahomi do zmage nad Utahom.

Derbi San Antoniu

Na derbiju večera so košarkarji San Antonio Spurs s 107:85 ugnali podprvake in vodilno moštvo Golden State Warriors. Zdaj le še za eno zmago zaostajajo za njimi.

Liga NBA, 11. marec:

Miami Heat : Toronto Raptors    104:89
Waiters 20, Johnson 16, Goran Dragić 15, 2 sk., 2 asist. v 17:25; DeRozan 17, Powell 14

Oklahoma City Thunder : Utah Jazz    112:104
Westbrook 33, 14 asist., 11 sk., Oladipo 22; Exum 22, Burks 21

Los Angeles Clippers : Philadelphia 76ers    112:100
Paul 30, Jordan 19, 20 sk.; Holmes 24, Šarić 16

Detroit Pistons : New York Knicks    112:92
Harris 28, Drummond 24, 15 sk., Beno Udrih je bil na klopi, a ni igral; Porzingis 18, Hernangomez 14, Saša Vujačić skok, podaja v 4:10

Charlotte Hornets : New Orleans Pelicans 122:125*
Ma. Williams 27, 10 sk, Walker 24, 12 asist., Batum 24; Davis 46, 21 sk., Crawford 19

Orlando Magic : Cleveland Cavaliers    104:116