8 let, 1 mesec

liga ABA

Nedelja, 23. 10. 2011, 22.25

Krka dolgo nudila odpor Partizanu

Košarkarji Krke so v 4. krogu lige ABA izgubili s Partizanom s 63:68 (19:22, 38:38, 50:50).

Košarkarji Krke so doživeli četrti poraz v ligi ABA. Po dobri igri in hrabrem odporu so izgubili na gostovanju pri beograjskem Partizanu, zmagovalcu zadnjih petih sezon jadranske lige.

Novomeščani so bili vse do zadnjih minut v igri za presenečenje. Točno tri minute pred koncem je bil rezultat poravnan na 58, nato pa so izkušeni gostitelji nagnili tehtnico na svojo stran, kar pomeni, da Partizan ob Maccabiju in Unionu Olimpiji ostaja neporažen v ligi ABA.

Tekma je bila zelo izenačena, saj si nobena ekipa ni priigrala več kot koša ali dveh prednosti. Krka je najdlje ušla na začetku druge četrtine, ko je vodila s 27:22, Beograjčani pa so se do najvišje prednosti prebili prav v zaključku tekme. Zmago jim je prinesel Vladimir Lučić. Najprej je zadel in izsilil dodaten prosti met za vodstvo z 61:58, nato pa je v predzadnji minuti z novim košem za 64:58 zapečatil usodo varovancev trenerja Nenada Trajkovića.

Krka bo v naslednjem krogu (29. 10.) gostila Hemofarm, nato bo gostovala v Podgorici, 12. novembra pa je na sporedu veliki slovenski derbi z Unionom Olimpijo v dvorani Leona Štuklja.