Liga NBA, 3. december

Dragič parket zapustil s sklonjeno glavo, Hrvat osmešil košarkarja Bostona #video

Dario Šarić | Foto Twitter

V noči na nedeljo je bilo v košarkarski ligi NBA pestro, potem ko so igrali devet tekem. Od naših je igral Goran Dragić, ki pa je na koncu igrišče zapustil s sklonjeno glavo.

Košarkarji Miami Heat so v noči na nedeljo gostovali pri Portland Trail Blazers. Tekmo so na koncu dobili domači košarkarji z izidom 99:92.  Miami je imel še tri minute pred koncem tekme prednost šestih točk, a je niso uspeli zadržati. Tako je tretja zaporedna zmaga Miamija splavala po vodi.

Slovenski košarkar Goran Dragić je igral 35 minut, v svojo statistiko pa je vpisal  18 točk, 9 skokov in 8 podaj. Pri Vročici je bil daleč najbolj razpoložen Hassan Whiteside, ki je za svojo ekipo prispeval 28 točk in 16 skokov. Pri Portlandu je največ točk dosegel Damian Lillard (19).

Miami se bo na naslednji tekmi pomeril z New York Knicks. Tako bomo lahko spremljali dvoboj Gorana Dragića in Saša Vujačića.

Šarić osmešil Jerebka

Po spletu je zaokrožil posnetek, ko je hrvaški košarkar Dario Šarić v dresu Philadelphia76ers s preigravanjem osmešil košarkarja Bostona Jonasa Jerebka. Tekmo je na koncu za točko dobil Boston Celtics 106:107. Dario Šarić je na tej tekmi dosegel 21 točk in 12 skokov.

Curry in druščina nasuli 138 točk

V ostalih tekmah so Milwaukee Bucks s 112:103 premagali Brooklyn Nets, Charlotte Hornets so po podaljšku morali priznati premoč Minnesota Timberwolves s 120:125, Toronto Raptors so s 128:84 nadigrali Atlanta Hawks.

Memphis Grizzlies so s 103:100 premagali Los Angeles Lakers, Dallas Mavericks so bili od Chicago Bulls boljši s 107:82, Utah Jazz od Denver Nuggets s 105:98, Golden State Warriors pa od Phoenix Suns s 138:109.

Liga NBA, 3. december:

Milwaukee Bucks : Brooklyn Nets 112:103
Henson, 20, Dellavedova 18; Bogdanović 24, Klipatrick 19

Charlotte Hornets : Minnesota Timberwolves 120:25
Walker 22, Kaminsky 21; Wiggins 29, Towns 27, 15 sk.

Portland Trail Blazers : Miami Heat 99:92
Lillard 19, McCollum 17, Whuteside 28, 16 sk., (Goran Dragić 18, 9 sk. in 8 asis., igral 35 minut)

Golden State Warriors : Phoenix Suns 138:109