Sobota, 3. 12. 2016, 7.44

Liga NBA, 2. december

Pri Detroitu, kjer igra Beno Udrih, so trojke padale kot po tekočem traku

Beno Udrih Detroit Pistons liga NBA | Foto Guliver/Getty Images

V košarkarski ligi NBA so v noči na soboto odigrali devet tekem. Na parket sta stopila tudi dva slovenska košarkarja. Saša Vujačić je z New Yorkom gostil Minnesoto, Beno Udrih pa gostoval v Atlanti.

Košarkarji New Yorka so na domačem parketu igrali proti Minnesoti Timberwolves in na koncu zmagali z izidom 118:114. Domači košarkarji so si odločilno prednost priigrali že v prvih dveh četrtinah. Najbolj naravnano roko je imel Carmelo Anthony, ki je za svojo ekipo prispeval 29 točk, Derrick Rose je zbral 24 točk, zelo uspešen pa je bil tudi Kyle O'Quinn. Ta je z 20 točkami in 13 skoki odigral najboljšo tekmo v letošnji sezoni.

Priložnost za igranje je dobil tudi Saša Vujačić. Mariborčan je na parketu preživel 11 minut ter dosegel šest točk in dve podaji. Vujačić je bil dvakrat uspešen pri metu za tri točke.

Pri Detroitu je "letelo" z vseh strani

Košarkarji Detroit Pistons so v gosteh visoko premagali Atlanto Hawks z izidom 85:121. Pri Detroitu so tokrat kot po tekočem traku zadevali mete za tri točke. Dosegli so 17 trojk, kar je tudi izenačen rekord ekipe. Za Detroit je bila to v zadnjih šestih tekmah že peta zmaga.

Svoj delež k zmagi je prispeval tudi slovenski košarkar Beno Udrih. Ta je v 16 minutah igranja dosegel 16 točk, dva skoka in tri podaje. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Kentavious Caldwell-Pope, ki je v svojo statistiko vpisal 23 točk. Od tega je zadel pet metov za tri točke.

Liga NBA, 2. december:

Philadelphia 76ers : Orlando Magic 88:105
Embiid 25, 10 sk., Okafor 16; Gordon 20, Ibaka 16

Boston Celtics : Sacramento Kings 97:92
Horford 26, Thomas 20; Cousins 28, 9 sk., Gay 13

New York Knicks : Minnesota Timberwolves 118:114
Anthony 29, Rose 24, (Saša Vujačić 6 točk, 2 podaji, igral 11 minut); LaVine 23, Towns 20

Atlanta Hawks : Detroit Pistons 85:121
Schroder 17, 11 asis., Muscala 11; Caldwell-Pope 23, Harris 18 (Beno Udrih 11 točk, 3 podaje, 2 skoka, igral 16 minut)

San Antonio Spurs : Washington Wizards 107:105