Crvena zvezda Partizan Bayern München Real Madrid Fenerbahče Anadolu Efes Barcelona Žan Mark Šiško Klemen Prepelič Gregor Glas Mike Tobey Evroliga

Petek, 28. 10. 2022, 22.25

EVROLIGA, 5. KROG

Najboljša tekma Tobeyja, napačen rezultat na tekmi Real - Virtus

Klemen Prepelič Valencia | Klemen Prepelič je z Valencio prišel do druge zmage v sezoni. | Foto Guliverimage

Klemen Prepelič je z Valencio prišel do druge zmage v sezoni.

V petem krogu evrolige je Valencia s Klemnom Prepeličem gostila berlinsko Albo in prišla do druge zmage v sezoni (87:73). Slovenski reprezentant ni imel strelskega dne, saj je zgrešil vseh pet poskusov za tri, tekmo pa je končal pri treh točkah. Nenavadna napaka se je zgodila na tekmi Real Madrid - Virtus.

Žiga Samar
Sportal Mladi Slovenec veliki junak obračuna z evroligašem #video

V petem krogu košarkarske evrolige je bil na sporedu veliki mestni derbi v Istanbulu. Fenerbahče, kjer naloge pomočnika trenerja opravlja bivši slovenski selektor Rado Trifunović, je kot gost premagal prvaka zadnjih dveh sezon evrolige Anadolu Efes z 88:79 in ostaja edini neporažen v osemnajstčlanskem tekmovanju. Pri Anadolu Efesu, ki je zdrsnil na negativen izkupiček 2-3, je MVP zadnjih dveh zaključnih turnirjev evrolige Vasilije Micić dosegel 19 točk, najboljša v zasedbi trenerja Dimitrisa Itudisa pa sta bila Scottie Wilbekin s 25 točkami in Marko Gudurić, ki jih je dosegel devetnajst.

V dvoboju ekip, ki sta bili po štirih krogih še brez zmage, je prvo dosegla Crvena zvezda. Bayern München je premagala z 78:72. Žan Mark Šiško tudi tokrat ni bil v postavi bavarske ekipe. Partizan, pri katerem Gregor Glas v evroligi še ni dobil priložnosti, je v četrtek s 87:76 premagal Žalgiris in bil tako kot Valencia uspešen drugič v sezoni.

Svojo najboljšo evropsko tekmo za Barcelono je odigral naturalizirani slovenski reprezentant Mike Tobey. Če je na prvih štirih igral v povprečju 14 minut na tekmo in imel povprečje 4,2 točke, je v petem krogu proti Milanu na parketu prebil 29 minut in bil s 13 točkami prvi strelec svoje ekipe. Za Barcelono je to tretja zmaga sezone.

Džanan Musa | Foto: AP / Guliverimage Džanan Musa Foto: AP / Guliverimage Dan po četrtkovi tekmi Real Madrid - Virtus je vodstvo tekmovanja spremenilo rezultat. Na semaforju je bilo 92:95, a pravzaprav je bil izid tekme 91.95. Sedem minut pred koncem tekme je Džanan Musa izgubil žogo, a je ekipa, ki beleži točke in ostalo statistiko (Unified Scorers Crew), namesto izgubljene žoge Musi zapisala zadet prosti met. Med tekmo sodniki očitno napake (točke preveč na računu Reala) niso opazili.

Valencia : Alba Berlin 87:73
Jones 20 (8 as.), Dubljević 16 (7 sk.), Prepelič 3 (1/1 za 2, 0/5 za 3, 1/1 prosti meti), 2 as. v 14:04; Koumadje (10 sk.) in Olinde 15

Partizan : Žalgiris 87:76