Valencia Real Madrid Partizan Partizan Beograd Crvena zvezda Alba berlin Barcelona Mike Tobey Žiga Samar Evroliga

Petek, 20. 10. 2023, 22.30

EVROLIGA, 4. KROG

Real in Barca neporažena, Samar slasti zmage še ne pozna

Alba Berlin Žiga Samar | Alba Berlin je v petek izgubila pri Monacu, Žiga Samar pa ni dočakal priložnosti.  | Foto Guliverimage

Alba Berlin je v petek izgubila pri Monacu, Žiga Samar pa ni dočakal priložnosti.

Branilec evroligaškega naslova Real Madrid je v četrtek ugnal milansko Olimpio in ohranil stoodstotni niz. Enako je v petek uspelo Barceloni. Napeto je bilo v Grčiji, kjer je Olympiacos na tekmi, polni preobratov, po podaljšku odpravil beograjski Partizan (98:94). Žiga Samar in njegova Alba tudi po tekmi z Monacom ostajata brez zmage (87:75). Mladi slovenski reprezentant ni igral. Mika Tobeyja v kadru Crvene zvezde ni bilo, z 79:85 je izgubila z Virtusom iz Bologne.

Bešiktaš : Cedevita Olimpija, EuroCup
Sportal Nov evropski poraz Cedevite Olimpije

V Pireju je v četrtek potekala košarkarska drama med grškim in srbskim velikanom. Beograjski Partizan je po prvem polčasu zaostajal za šest točk, a je nato v tretji četrtini nadigral gostitelje kar s 26:10. Vodil je že za +14, v zadnjo četrtino pa vstopil z zajetno prednostjo +10, a jo jo v nadaljevanju zapravil. Olympiacosu je uspel preobrat, dve minuti pred koncem je izenačil (79:79), nato pa je prevzel vodstvo. Nasmihala se mu je tesna zmaga po rednem delu, a je Američan James Nunnally pri črno-belih s trojko ob zvoku sirene izenačil na 85:85. Dvoboj se je prevesil v podaljšek, v katerem so bili boljši gostitelji in zmagali z 98:94.

Ob Realu Madridu je neporažena še Barcelona, ki je v petkovi tekmi četrtega kroga z 98:59 nadigrala Bayern München. Že po prvi četrtini je vodila za 16 točk, nato je prednost samo še rasla (30 točk po tretji četrtini). S 15 točkami je bil prvi strelec Barcelone Jabari Parker, 14 jih je dal Jan Vesely.