Valencia Bayern München Baskonia Evroliga Žan Mark Šiško Zoran Dragić Klemen Prepelič

Rekordni dosežek Prepeliča ob pomembni zmagi Valencie

1

Klemen Prepelič | Klemen Prepelič je dosegel 24 točk. | Foto Guliverimage

Klemen Prepelič je dosegel 24 točk.

V 33. krogu evrolige je Klemen Prepelič z Valencio v petek z 90:86 slavil na gostovanju pri berlinski Albi, potem ko je španska ekipa v prvem polčasu zaostajala že za 18 točk. Prepelič je bil s 24 točkami prvi strelec srečanja, Valencia pa po zmagi ostaja v boju za četrtfinale. S tem dosežkom je Prepelič postavil osebni rekord v evroligi tako po številu točk (prej dvakrat 22 točk) kot statističnem indeksu – 29 (prej 26).

Prepelič je s povprečjem 12 točk na tekmo prvi strelec Valencie, ki si bo skušala v zadnjem krogu doma proti ekipi Zorana Dragića iz Vitorie izboriti mesto med osem najboljših ekip, ki se bodo v četrtfinalu na tri zmage pomerile za štiri mesta na zaključnem turnirju konec maja. Pred zadnjim krogom naslednji teden sta prosti le še dve mesti, v igri za napredovanje pa so še Baskonia Vitoria, Valencia Real Madrid in Zenit Sankt Peterburg. Real, ki je nocoj premagal Olympiacos, bo o svoji usodi odločal sam na gostovanju v Istanbulu pri Fenerbahčeju, Valencia in Baskonia pa potrebujeta spodrsljaj Zenita, ki ima do konca rednega dela še dve tekmi, ali Reala, saj ima ta pred zadnjim krogom zmago več, a hkrati slabši medsebojni seštevek med vsemi španskimi tekmeci.

Vozovnico za četrtfinale že imajo Barcelona, CSKA Moskva, Anadolu Efes, Fenerbahče, Armani Milano in Bayern München Žana Marka Šiška.

V predzadnjem krogu rednega je sicer Bayern v četrtek po dramatičnem zaključku premagal Žalgiris z 71:70 in si s zmago dokončno zagotovil mesto v četrtfinalu. Slovenski košarkar v vrstah Bavarcev Šiško je bil s šestimi asistencami najboljši asistent tekme. Tesno je bilo tudi na tekmi med Baskonio in Anadolu Efesom. Španci so z Dragićem, za katerim je skromen večer, po podaljšku izgubili s 101:111.

Četrtek, 1. april:
Baskonia Vitoria : Anadolu Efes Istanbul 101:111*
Giedraitis 21, Henry in Peters 15, Dragić 4 točke (met iz igre 1/3, za dve 1/2, prosti meti 2/2), skok in blokada v 16 minutah in 39 sekundah; Larkin 30, Simon 21

Panathinaikos Atene : Armani Milano 86:83*
Hezonja 18, Bentil 16; Mičov 15, Punter 13

Bayern München : Žalgiris Kaunas 71:70
Lučić 13, Reynolds 12, Šiško 3 točke (met iz igre 1/4, 1/3 za tri), 6 asistenc, 2 skoka v 23 minutah in 22 sekundah; Walkup 16, Hayes in Lauvergne 12

Crvena zvezda Beograd : Maccabi Tel Aviv 76:64
Loyd 21, Dobrić 13; Dorsey 14, Bryant 12

Petek, 2. april:
Alba Berlin : Valencia 86:90
Eriksson 17, Fontecchio 16; Prepelič 24 (1/2 za 2, 5/7 za 3, 7/8 prosti meti), 3 skoki, 7 asistenc, 2 izgubljeni žogi v 26:53, Kalinić 17 (6 skokov)

CSKA Moskva : Himki Moskva 97:72