Virtus Bologna Eurocup Evropski Pokal Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Sreda, 3. 3. 2021, 22.45

EurocCup, 5. krog drugega dela

Olimpija zapravila veliko priložnost, a še vedno ima vse v svojih rokah

2

Cedevita Olimpija, Virtus Bologna, februar 2021 | Milan Teodosić in soigralci pri Virtusu Bologni so se rešili pred porazom in dosegli novo zmago. | Foto Vid Ponikvar

Milan Teodosić in soigralci pri Virtusu Bologni so se rešili pred porazom in dosegli novo zmago.

Košarkarji Virtusa Segafreda Bologne, ki v tej sezoni v Evropi še sploh niso izgubili, so bili v 5. krogu drugega dela EuroCupa pred porazom v Stožicah, a na koncu po podaljških osvojili 15. zmago v nizu. Zmagali so s 108:98. Cedevita Olimpija je manj kot tri minute do konca rednega dela tekme vodila za devet točk, a ji je uspelo zapraviti veliko prednost.

Košarkarji Cedevite Olimpije so bili na pragu 11. zmage v nizu v vseh tekmovanjih, medtem ko je bil Virtus iz Bologne pred prvim porazom po kar 14 evropskih zmagah, a so prvi v zaključku tekme zapravili zmago in na koncu še drugič v tej sezoni proti zvezdniški italijanski ekipi ostali praznih rok.

Olimpija je manj kot tri minute do konca vodila za devet točk, potem pa gostom dopustila, da so se ji približali. V zadnjem napadu je za Virtus trojko najprej zgrešil Miloš Teodosić, potem pa so gostje prišli do skoka. V nadaljevanju akcije je izkušeni Mario Belinelli dve sekundi pred koncem tekme izenačil in, kot se je izkazalo, izsilil podaljšek. V tem so bili Ljubljančani povsem brez moči. Gostje so se že na začetku z dvema trojkama oddaljili in tekmo zanesljivo dobili.

Ljubljančani imajo kljub porazu še vedno vse v svojih rokah. Zmaje v zadnjem krogu na obračunu v Podgorici proti Budućnosti v četrtfinale vodi zmaga, lahko tudi izgubijo, a z manj kot tremi točkami razlike.

Fotogalerija: Vid Ponikvar (Sportida):