Budućnost Podgorica Evropski Pokal Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Torek, 8. 3. 2022, 22.20

EUROCUP, 14. KROG

Cedevita Olimpija nadaljuje zmagoviti niz: v Stožicah padla Budućnost

KK Cedveita Olimpija Budućnost | Olimpija je z 92:78 ugnala Budućnost. | Foto Grega Valančič/Sportida

Olimpija je z 92:78 ugnala Budućnost.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 14. krogu skupinskega dela EuroCupa z 92:78 premagali podgoriško Budućnost in vknjižili deseto zaporedno zmago v vseh tekmovanjih. Junak zmage pred okoli 2.500 gledalci v Stožicah je bil nezgrešljivi Alen Omić.

Prva četrtina je ponudila precej izenačeno bitko. Gostje so vodili največ za pet točk, a jih je Olimpija ujela, malce ušla (17:13) in ob koncu desetih minut vodila za točko (24:23). S šestimi točkami je bil v začetku najbolj razpoložen zmaj Jaka Blažič. Ljubljančanom je v drugem delu tekme stekel met z razdalje, s štirimi zaporednimi trojkami so Budućnosti pobegnili na +13 (42:29).

Enako prednost so zadržali tudi ob polčasu, ob katerem so vodili 48:35, po odličnem vstopu v tretjo četrtino pa povedli tudi za +22 (59:37). Gostom se je uspelo približati na deset točk, a bližje jih domači niso več spustili. Prednost so zadržali vse do konca in z 92:78 vknjižili pomembno zmago za končnico.

Blestel je Alen Omić, ki v 22 minutah ni zgrešil meta na koš, na koncu pa je zadel celo trojko. Vpisal je 19 točk in osem skokov ter si prislužil skandiranje navijačev MVP. Blažič se je ustavil pri 23 točkah (met iz igre 8:17), Yogi Ferrell pri 18 (trojke 4:7), Zoran Dragić pri 11, Jacob Pullen pa pri 10.

Cedevita Olimpija : Budućnost, foto: Grega Valančič/Sportida:

1
 / 22

Za Ljubljančane je bila to deseta zaporedna zmaga v vseh tekmovanjih, tretja zaporedna v evropskem tekmovanju. Zadnji poraz so doživeli konec januarja prav proti Budućnosti.

Prepelič in Tobey Valencio popeljala na prvo mesto

Na preostalih torkovih tekmah je Valencia z zmago pri Bourgu skočila na prvo mesto. Prvi strelec ob zmagi (88:77) je bil Klemen Prepelič z 18 točkami, dodal je še skok in tri asistence, Mike Tobey je vknjižil dvojni dvojček (10 točk, 11 skokov).

Zadnji Promitheas je na kolena spravil Ulm Jake Lakoviča.

Liga ABA: Mornar - Cedevita Olimpija
Sportal Zlata vredna zmaga Krke v ligi ABA

EuroCup, skupina B, 14. krog:

Torek, 8. marec:
Cedevita Olimpija : Budućnost 92:78 (24:23, 48:35, 71:58)
Blaži 23, Omić 19, Ferrell 18; Cobbs 21, Reed, Popović oba po 12

Promitheas : Ulm 79:68
Grant 22, 11 sk., Agravanis 14; Christon 17, Žugić 14

JL Bourg : Valencia 77:88
Sulaimon 17, Julien, Williams oba po 10; Prepelič 18, 1 sk., 3 asist. v 21 minutah, Lopez-Arostegui 17, Tobey 10, 11 sk.