18.56

ŽKK Athlete Celje Helena Boada

Petek, 7. 3. 2014, 18.56

Celjske košarkarice brez finala jadranske lige

Članice ŽKK Athlete Celje so v polfinalu jadranske lige v Podgorici ostale brez velikega finala.

Njihove nasprotnice bodo poraženke drugega polfinala Radivoj Korać - Budućnost. Celjske košarkarice so odlično odprle tekmo, ko so povedle z 10:3 in 16:8. Prvo četrtino so dobile z 20:15. V drugi so igralke Athleta vodile do 4. minute (23:22), potem pa so nasprotnice prvič prešle v vodstvo. Beograjčanke so si do odmora priigrale pet točk prednosti (36:31).

V začetku drugega dela so varovanke trenerja Damirja Grgiča stopile na plin in Crveno zvezdo na sredini tretje četrtine ujele pri rezultatu 40:40. Pred zadnjimi desetimi minutami so Celjanke po trojki Helene Boada vodile s 45:44, ko se je obetala dramatična končnica. Zadnjo četrtino so odprle s košem Eve Lisec.

Sledila je izenačena predstava vse do začetka drugega dela zadnje četrtine, potem pa si je zasedba Crvene zvezde priigrala šest točk prednosti, v zadnje tri minute pa zakorakala z osmimi točkami več od Athleta, ki ni našel odgovora na razpoložene rdeče-bele, ki so na koncu zmagale za enajst točk.