Sobota, 20. 5. 2017, 7.42

Liga NBA, 19. maj (konferenčni finale)

Nov rekord Kavalirjev v ligi NBA in povsem ponižani Boston #video

LeBron James | Foto Guliver/Getty Images

Kakšna predstava Cleveland Cavaliers, potem ko so v noči na sredo v gosteh "razbili" Boston Celtics. Tekma se je končala z izidom 86:130. Kavalirji so v finalu vzhodne konference povedli z 2:0.

Na tej tekmi so Cleveland Cavaliers dosegli nov rekord v končnici lige NBA, potem ko so imeli ob polčasu vodstvo 41 točk. Prav tako pa so s 13. zaporedno zmago v končnici lige NBA izenačili rekord in so na dobri poti, da v statistiko kluba zapišejo še en mejnik.

Pri gostih je bil znova najboljši LeBron James, ki je dosegel 30 točk, v zadnji četrtini pa ga je trener posadil na klop. Zelo razpoložen je bil tudi Kevin Love. Ta je za Cleveland dosegel 21 točk in 12 skokov. Aktualni prvaki so na igrišču dominirali od prve minute, saj so imeli po prvi četrtini prednost 14 točk, ob polčasu že omenjenih 41, po tretji četrtini pa 46. Igralci Bostona so bili ta večer povsem razglašeni.

LeBron James in trener ostajata na trdnih tleh

Čeprav je Cleveland dosegel visoko zmago, pa LeBron James meni, da svoje delo lahko opravijo še bolje. "Vedno se trudimo, da bi se še izboljšali. Že pred končnico sem dejal, da smo s fanti sposobni igrati še na višji ravni, pa so me ljudje le debelo gledali. A verjamem, da lahko igramo še na višji ravni od te, ki jo trenutno kažemo. Vedno se lahko še izboljšamo," je razkril štirikratni dobitnik nagrade za najkoristnejšega igralca prvenstva NBA (MVP), ki je pred tekmo izvedel, da ga ni na ožjem seznamu treh finalistov za letošnjo nagrado.

Na trdnih tleh ostaja tudi Tyronn Lue, trener Clevelanda. "To je le ena tekma. Vseeno mi je. Tudi če bi zmagali za dvesto točk. Zdaj odhajamo domov, vendar se ne bomo sprostili. Dobro vemo, da je to dobra ekipa in ni brez razloga prva ekipa na vzhodu."

Pri Bostonu je bil najboljši Jaylen Brown, ki se je ustavil pri 19 točkah.

Tretja tekma konferenčnega finala je na sporedu v nedeljo.

Ožji seznam za MVP brez Jamesa in Curryja

Druga tekma konferenčnega finala severnoameriške košarkarske lige NBA med Boston Celtics in prvaki Cleveland Cavaliers se je začela z zamudo, saj je vodstvo lige pred tem objavilo finaliste nagrade za najkoristnejšega igralca prvenstva (MVP). Na seznamu presenetljivo ni štirikratnega dobitnika omenjene nagrade, zvezdnika konjenikov LeBrona Jamesa.

James, ki je nagrado osvojil v letih 2009, 2010, 2012 in 2013, je v glasovanju novinarjev zaostal za Jamesom Hardnom (Houston Rockets), Russllom Westbrookom (Oklahoma City Thunder) in Kawhijem Leonardom (San Antonio Spurs). Tudi prvega moža Golden State Warriors Stephena Curryja, ki je osvojil zadnji dve nagradi MVP, ni med finalisti.

Boston Celtics : Cleveland Cavaliers 86:130 /0:2/
Brown 19, Bradley 13; James 30, Irving 23, Love 21, 12 sk.