8 let, 1 mesec

Katjuša Simon Špilak

Četrtek, 3. 9. 2015, 10.38

Špilakova Katjuša tretja v ekipnem kronometru

V kanadskem mestu Grande Prairie se je z moštvenim kronometrom začela kolesarska dirka po Alberti.

Na 19,6 kilometra dolgi progi so se najbolje znašli kolesarji ekipe Trek Factory Racing, ki so za nekaj stotink sekunde premagali Orico GreenEdge, tretje mesto pa je zasedla Katjuša, ekipa Slovenca Simona Špilaka.

Špilak in kolegi so za zmagovalci zaostali osem sekund, Prekmurec je po vožnji na čas 13. v skupnem seštevku, v katerem vodi Nizozemec Bauke Mollema.

Pet ekip svetovne serije je pokazalo svojo kakovost, saj je bil Giant Alpecin peti, Cannondale pa sedmi. V omenjenih moštvih slovenskih predstavnikov tokrat ni.

Je bil pa v kanadski ekipi H&R Block Pro Cycling Jure Rupnik, nekdanji alpski smučar in kolesar Radenske Asa, ki se je s starši (oče je smučarski trener) leta 2014 preselil v Kanado. Njegova ekipa je zasedla zadnje, 15. mesto (+1:56), Rupnik pa v cilj ni prišel s sotekmovalci, zaostal je tri minute in devet sekund.