20.51

DOS Dirka okoli Slovenije

Sobota, 9. 5. 2015, 20.51

Rosenstein zmagovalec dirke okoli Slovenije

Slovenec Erik Rosenstein je zmagovalec letošnje dirke okoli Slovenije, ultramaratonske krožne dirke, ki je imela start in cilj v Postojni, kolesarji pa so morali prevoziti 1250,6 kilometrov.

Ekipa Bicikel.com, zmagovalka v konkurenci štiričlanskih ekip, je bila prva v cilju in z najvišjo povprečno hitrostjo v zgodovini dirke. Rosenstein je za dirko potreboval en dan, 23 ur in 26 minut, njegova povprečna hitrost je bila 26,36 km/h.

Brez kriz ni šlo, to je vendarle ekstremna dirka "Letošnji DOS mi bo ostal še v lepšem spominu kot tisti iz leta 2009, ko sem bil tretji in sem na odru za zmagovalce stal poleg Jureta Robiča," je po suvereni zmagi povedal Rosenstein, ki je vodil starta do cilja in se boril celo z dvo- in štiričlanskimi ekipami. "Bilo je minimalno število tistih majhnih krizic, te so seveda bile, saj je to ekstremna dirka."

"To je bil moj šesti in za zdaj zadnji DOS" Rosenstein je najlažje pedala vrtel čez domače kraje. "Doma sem iz Rečice ob Savinji v Zgornji Savinjski dolini in tam pridejo vsi na cesto. Ob cesti in na križiščih je bilo ogromno ljudi. Vidim kaj naredijo ljudje za posameznika in to je neprecenljivo," je razložil zmagovalec v moški posamični konkurenci, ki na dirki okoli Slovenije verjetno ne bo več dirkal: "To je bil moj šesti in za zdaj zadnji DOS. Naredil sem rezultat kariere, zdaj se bom bolj posvetil družini. Še vedno pa bom ostal aktiven, ko te kolesarstvo enkrat osvoji si zasvojen."

Rekord ekipe Bicikel.com Med dvočlanskimi moškimi ekipami sta zmagala Nemca Rainer Steinberger in Pierre Bischoff, druga pa je bila slovensko-ameriška naveza Marko Baloh in Kerry Ryan. Do rekorda v konkurenci štiričlanskih ekip je prišla ekipa Bicikel.com v postavi Tadej Blatnik, Uroš Komac, Matej Lovše in Aleš Krivec, ki je v cilj prišla z novo najvišjo povprečno hitrostjo v zgodovini dirke (33,77 km/h, lanski rekord 33,13 km/h). Za 1250,6 km dolgo pot je potrebovala en dan, 13 ur in eno minuto, v Postojno se je ekipa vrnila prva.