Alojz Poglavc

Nedelja, 14. 5. 2017, 20.42

Poglavc je novi junak Dirke okoli Sloveniji

Alojz Poglavc | Foto Vid Ponikvar

Slovenski kolesar Alojz Poglavc je zmagovalec ekstremne kolesarske Dirke okoli Slovenije. Poglavc je 1.120 kilometrov dolgo dirko, ki se je začela v petek v Postojni, končal v 44 urah in 58 minutah (povprečna hitrost 27,11).

Poglavc, ki je na dirki nastopil prvič v posamični kategoriji, je vodil praktično od starta do cilja in ob pomoči svoje močne ekipe brez težav prišel do zmage. Več kot uro je zaostal Žiga Sernec, na tretje mesto v kategoriji moških do 50 let pa je prikolesaril Luksemburžan Ralph Diseviscourt. V absolutni kategoriji se je mednju uvrstil še Marko Baloh, najhitrejši v kategoriji posameznikov nad 50 let - za Baloha je dirka pomembna preizkušnja za udeležbo na dirki preko Amerike.

Edina štiričlanska ekipa Bela krajina DOS 2017 je morala za zmago le prikolesariti do cilja, Gregor Simčič, Tomaž Hutar, Matej Horvat in Dušan Absec pa so postavili tudi najboljši čas dirke - 39 ur in 8 minut. Edina ženska na dirki Julija Kosmač je nastopila v mešani ekipi Komenda Ski Team s Tonetom Štebetom, s katerim sta vozila 52 ur in 53 minut. Uroš Šemrov in Dare Klavžar, ekipa Furmani, pa je s časom 44 ur in 41 minut zmagala v skupini moških dvojic.

Kolesarji so na 1.220 km dolgi dirki obiskali 205 slovenskih krajev in 86 slovenskih občin. Ob tem so premagali 13.500 višinskih metrov vzponov, prvih 24 ur pa jih je motilo še močno deževje.