8 let, 1 mesec

Michael Matthews

Ponedeljek, 6. 4. 2015, 19.12

Matthewsu uvodna etapa dirke po Baskiji

Avstralec Michael Matthews je dobil prvo etapo 55. kolesarske dirke po Baskiji, ki se je danes začela s 162,7 kilometra dolgo preizkušnjo v okolici Bilbaa.

V skupinskem sprintu je kolesar Orice-GreenEdga ugnal Poljaka Michala Kwiatkowskega (Etixx-QuickStep), tretji je bil Rus Ilnur Zakarin (Katjuša).

Avstralski sprinter je bil na koncu precej razgibane etape (kolesarji so imeli tudi tri kategorizirane vzpone na Alto de Morgo), ki jo je v prvi skupini končala skupina kakšnih 50 tekmovalcev, boljši od svetovnega prvaka Kwiatkowskega.

Po nekaj poskusih pobegov, ki pa na koncu niso bili uspešni, je pred ciljem najprej z napadom poskušal Tony Gallopin, Matthews pa je nato skočil naprej in se veselil etapne zmage. Kwiatkowski je bil na koncu zadovoljen tudi z drugim mestom. "Vesel sem dosežka. Finiš je bil težak, tekmeci so skušali pobegniti na vzponih, a je ekipa oddelala brezhibno," je dejal svetovni prvak.

Na dirki sodelujejo trije Slovenci, danes je bil najboljši Simon Špilak (Katjuša), ki je v prvi skupini v času zmagovalca osvojil 41. mesto, Jan Polanc (Lampre-Merida) je bil z minuto in 34 sekundami zaostanka 61., Matej Mohorič (Cannodale-Garmin) pa 139.

Baskovska dirka se bo v torek nadaljevala z drugo, 175,4 km dolgo etapo od Bilbaa do Vitoria-Gasteiza.