Luka Mezgec Jan Tratnik Primož Roglič Primož Roglič kolesarska dirka

Nedelja, 10. 9. 2017, 18.34

Dirka po Veliki Britaniji

Luka Mezgec je poskrbel za najboljšo slovensko uvrstitev

Luka Mezgec | Foto Vid Ponikvar

Nizozemec Lars Booom (LottoNL-Jumbo) je zmagovalec osemdnevne kolesarske dirke po Veliki Britaniji. Boom je do vodstva prišel na kronometru v peti etapi, nato pa je prednost uspešno branil vse do cilja dirke, ki je bil v Cardiffu.

Na koncu je imel osem sekund prednosti pred Norvežanom Edvaldom Boassonom Hagnom, zmagovalcem zadnje etape, deset sekund je na tretjem mestu zaostal Švicar Stefan Küng. Z izjemo vožnje na čas je vse etape odločal skupinski sprint, s tremi etapnimi zmagami je bil najuspešnejši Avstralec Caleb Ewan, moštveni kolega Luke Mezgeca pri ekipi Orica Scott.

Prav Mezgec, ki ima veliko zaslug za uspešne sprinte Avstralca, je v zadnji etapi poskrbel za najboljšo slovensko uvrstitev na dirki, zasedel je četrto mesto. Poleg Boasson Hagna sta ga prehitela še Argentinec Ariel Richeze in še en Norvežan, evropski prvak Alexander Kristoff. V skupnem seštevku je Kamničan zasedel 28. mesto (+2:20).

Primož Roglič, 12. v kronometru, je v zadnji etapi odstopil, Jan Tratnik, 12. v predzadnji etapi, pa je dirko končal na 54. mestu (+25:11).