Primož Roglič Primož Roglič Christophe Laporte Jumbo-Visma Steven Kruijswijk Kriterij po Dofineji kolesarstvo

Kriterij po Dofineji, 3. etapa

Vendarle tudi dobra novica za Jumbo-Vismo

Christophe Laporte Jumbo-Visma | Christophe Laporte (Jumbo-Visma) je po prvi dobil še tretjo etapo kriterija po Dofineji. | Foto Guliverimage

Christophe Laporte (Jumbo-Visma) je po prvi dobil še tretjo etapo kriterija po Dofineji.

Tudi na tretji etapi kriterija po Dofineji ni manjkalo padcev, zmagovalca pa je odločil ciljni šprint. Sama Bennetta (Bora-Hansgrohe) je na ciljni črti premagal vodilni na dirki Christophe Laporte (Jumbo-Visma). Obliž na rane ekipe Primoža Rogliča, potem ko se je ob torkovem padcu huje poškodoval Steven Kruijswijk.

Steven Kruijswijk
Sportal Oglasil se je nesrečni Rogličev moštveni kolega: Velik udarec

Francoski kolesar Christophe Laporte je po prvi dobil še tretjo etapo kriterija po Dofineji. Nizozemska ekipa Jumbo-Visma, katere član je Primož Roglič, je tako dosegla 32 zmago v letošnji sezoni. V etapi, ki so jo zaznamovali številni padci, je bil Laporte na ciljni črti močnejši od Irca Sama Bennetta in Nizozemca Dylan Groenewegna. Odlično se je boril tudi edini Slovenc na dirki Matevž Govekar in zasedel sedmo mesto.

Matevž Govekar | Foto: Grega Valančič/Sportida Matevž Govekar Foto: Grega Valančič/Sportida V skupnem seštevku osemdnevne dirke ima Laporte 11 sekund prednosti pred rojakom Julianom Alaphilippom, ki je dobil drugo etapo. Tretji Ekvadorec Richard Carapaz zaostaja 17 sekund. Govekar zaostaja slabih 13 minut na 111. mestu.  Alaphilippe bo moral preboleti težak torkov dan, ki ga je končal s padcem in kar dvema okvarama kolesa in stalno lovil priključek z glavnino.

Na dirki v pripravi na francosko pentljo sodeluje tudi lanski zmagovalec Toura Danec Jonas Vingegaard, ki je tako kot zmagovalec Toura 2019 Egon Bernal etapo končal v glavnini. V skupnem seštevku Danec in Kolumbijec zaostajata 23 sekund.

O zmagovalcu bo bržkone odločala sreda. Kolesarje čaka posamični kronometer na relaciji od Coursa do Belmon-de-la-Loira, dolg 31,1 km. Dirka se bo končala v nedeljo v Grenoblu.