Domen Novak Dirka po Nemčiji Nils Politt

Nedelja, 29. 8. 2021, 18.52

Dirka po Nemčiji 2021

Dirka po Nemčiji Polittu, Novak skupno 70.

Nils Politt | Nils Politt je slavil na domači Dirki po Nemčiji. | Foto Guliverimage

Nils Politt je slavil na domači Dirki po Nemčiji.

Nils Politt je zmagovalec domače dirke po Nemčiji, ki spada v drugi najvišji rang profesionalnega kolesarstva. Drugo mesto je v skupnem seštevku osvojil njegov rojak Pascal Ackermann (oba Bora-Hansgrohe), tretje pa Norvežan Alexander Kristoff (UAE Team Emirates). Slovenec Domen Novak (Bahrain Victorious) je zasedel končno 70. mesto.

Politt, ki je na domači pentlji drugo mesto osvojil leta 2018 za slovenskim asom Matejem Mohoričem, je letošnjo skupno zmago tlakoval v razgibani sobotni tretji etapi, ko je prišel v cilj 12 sekund pred sprinterji.

Na koncu je ohranil štiri sekunde prednosti v skupnem seštevku pred Ackermannom in Kristoffom. Nemec je dobil prvo etapo, Norvežan pa drugo in zadnjo, četrto.

Novak, edini slovenski predstavnik na dirki, je bil na štiridnevni dirki v službi kapetana, domačina Phila Bauhausa, najvišjo posamično uvrstitev pa je dosegel v današnji etapi, ko je bil 51.

Dirka po Nemčiji sicer spada v isti rang kot slovenska pentlja.