Andi Bajc Žiga Grošelj David Per Stephen Williams Gal Glivar Dirka po Hrvaški

Nedelja, 3. 10. 2021, 16.23

DIRKA PO HRVAŠKI

Dirka po Hrvaški pripadla Britancu, najboljši Slovenec Gal Glivar

Gal Glivar | Gal Glivar je dirko sklenil na 23. mestu. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Gal Glivar je dirko sklenil na 23. mestu.

Britanec Stephen Williams je zmagovalec kolesarske dirke po Hrvaški. Član ekipe Bahrain Victorious, zanjo je na Hrvaškem dirkal tudi Slovenec Domen Novak, je imel na koncu 20 sekund naskoka pred drugouvrščenim Norvežanom Markusom Hoelgaardom (Uno-X Pro). Najboljši Slovenec v skupnem seštevku je bil 19-letni Gal Glivar (Adria Mobil) na 23. mestu.

Današnjo zadnjo etapo od Samobora do Zagreba je dobil na koncu tretji v skupnem seštevku, Nizozemec Tim van Dijke (Jumbo-Visma) pred Williamsom in Hoelgaardom. Najboljši Slovenec je bil danes David Per na 14. mestu (+0:05). Glivar je bil kot drugi najboljši slovenski predstavnik 27. (+0:23).

V skupnem seštevku je 19-letni Glivar zasedel 23. mesto z zaostankom 5:10 minute. Mesto za rojakom je z zaostankom 5:17 minute preizkušnjo po Hrvaški sklenil Žiga Grošelj (Felbermayr Simplon Wels).

Najboljšo posamično uvrstitev je zabeležil Andi Bajc (Felbermayr Simplon Wels), ko je bil v tretji etapi od Primoštena do Makarske sedmi. Per je bil deseti v prvi etapi od Osijeka do Varaždina.

Na dirki je nastopilo deset Slovencev, sedem v dresu Adrie Mobil, dva v ekipi Felbermayr Simplon Wels, ter Novak v dresu Bahrain Victoriousa.

Sportal Primož Roglič je zmagovalec Dirke po Emiliji!
Primož Roglič Tadej Pogačar
Sportal Skupno slovo
Andi Bajc
Sportal Bajc poskrbel za najboljšo slovensko uvrstitev na letošnji dirki po Hrvaški