6 let, 7 mesecev

Robert Sabolič Sparta Praga liga prvakov liga prvakov

Torek, 10. 11. 2015, 22.07

Tako blizu, a tako daleč – Saboličeva Sparta brez četrtfinala

Hokejisti Sparte Prage so obstali v osmini finala lige prvakov. Na povratno tekmo h Kärpätu so se odpravili s prednostjo dveh zadetkov, a pri finskem prvaku izgubili z 1:4 in se poslovili.

Favoriziranih Fincev poraz na prvi tekmi na Češkem (2:4) ni zmedel. Doma so prikazali dovolj dobro predstavo, da so se s skupnim rezultatom 6:5 uvrstili med osem najboljših moštev lige prvakov. Tudi tokrat so hokejisti iz dežele tisočerih jezer nadigrali nasprotnike (razmerje v strelih 34:19 za Kärpät), a imeli v nasprotju s prvo tekmo razpoloženega vratarja. Namesto Samija Aittokallija je priložnost dobil Iliro Tarkki in v svojo mrežo spustil le en plošček – zaustavil je 94,7 odstotka Spartinih strelov –, na drugi strani pa je Tomas Popperle zbral 30 obramb.

Sparta je vse do 44. minute v rokah držala četrtfinalno vstopnico, nato pa sta igralec tekme Sebastian Aho in Mika Pyorala (zadel je v zadnji minuti) poskrbela, da bo Kärpät tudi letos videl četrtfinale (lani je obstal v polfinalu). Robert Sabolič, ki je dvakrat streljal na gol nasprotnikov, in soigralci se bodo zdaj povsem posvetili češki Extraligi, v kateri so četrti. Prva tekma po premoru jih čaka v petek.