18.57

liga EBEL

Četrtek, 19. 1. 2012, 18.57

Olimpija ostala 5., visok poraz Jesenic

Olimpija je v zadnjem krogu prvega dela lige EBEL z 0:4 izgubila proti Celovčanom in ostala na petem mestu. Visok poraz so utrpeli tudi hokejisti Jesenic. Gradec je bil boljši s 4:1.

Hokejisti Tilie Olimpije so v tekmi 44. kroga, zadnjega v prvem delu lige Ebel, izgubili s celovško ekipo KAC s 0:4. V dvorani Tivoli je šlo za boj za četrto mesto, ki je prinašalo dodatno točko pred drugim delom. Gostje so v polno zadeli v 13. minuti. Strel Thomasa Hundertpfunda je vratar Jean Phillipe Lamoureux še ubranil, odbiti plošček pa je v mrežo pospravil Christoph Brandner. Ljubljančani so si ustvarili nekaj polpriložnosti, a celovški vratar Rene Swette v prvi tretjini ni klonil, minuto pred koncem pa je moral na domači strani Lamoureux še drugič po plošček v mrežo. V 25. minuti je strel s strani znova presenetil Lamoureuxa in plošček je končal v mreži. Ljubljančani so bili večji del druge tretjine napadalnejši, a zadeli so le gostje, znova z igralcem več. Tekma je bila tako odločena že po 40 minutah.

Jeseničani so bili že dlje časa prikovani na zadnje mesto lige Ebel, tako da se bodo v drugi del, ko se bo pet moštev borilo za dve vstopnici za končnico, podali brez točkovnega bonusa. Popotnica ni najboljša, saj so izgubili na gostovanju v Gradcu z ekipo Graz 99ers z 1:4.

V nedeljo, ko se bo začel drugi del lige Ebel, bodo Ljubljančani odšli na gostovanje v Szekesfehervar. Jeseničani bodo v nedeljo prosti, v torek pa bodo boj za končnico začeli doma z Dunajčani.

Liga EBEL, 44. krog:

Petek, 20. januar: Tilia Olimpija : KAC Celovec 0:4 (0:2, 0:2, 0:0) Brandner 14., Kirisits 19., Isopp 26., Lammers 40.

Graz 99ers : Acroni Jesenice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1) Klimbacher 8., Iberer 10., Busque 33., Bisaillon 34.; Ankerst 45.

VSV Beljak : Orli Znojmo 7:0 (1:0, 3:0, 3:0) Damon 1. Toff 30., Craig 31., Razingar 40., Damon 41., Wiedergut 51., Toporowski 53.

Liwest Linz : Vienna Capitals 4:3 (1:2, 1:0, 1:1, 1:0)* Irmen 19., Baumgartner 31., 61., Grabner 57.; Oraze 3., Nador 17., Lakos 47.

Medveščak Zagreb : Red Bull Salzburg 6:3 (1:1, 1:0, 4:2) Naglich 19., Siddall 27, Zanoski 51., Sertich 52., Banham 52., 52.; Aubin 12., Bois 41., Latusa 58.