20.55

liga KHL Jan Muršak CSKA Moskva

Četrtek, 19. 3. 2015, 20.55

Muršaku se je uresničila želja

Moskovski velikan CSKA je z zmago s 4:2 nad Jokeritom postal drugi finalist zahodne konference. V lovu na veliki finale bodo Janu Muršaku in soigralcem nasproti stali hokejisti SKA Sankt Peterburg.

Moskovčani so izkoristili že prvi zaključni plošček, česar si je po tretji zmagi v seriji Helsinkih zaželel Jan Muršak in z njim verjetno vsa falanga CSKA, ter finsko moštvo izločil s 4:1 v zmagah. Hokejisti Jokerita so sredi Moskve sicer dvakrat vodili, a so gostitelji vselej našli odgovor za izenačenje. V 41. minuti je na 2:2 izenačil Igor Grigorenko, slabih pet minut pred koncem je na 3:2 po podaji Jana Muršaka zvišal Damir Žafjarov, piko na i zmagi pa je v 60. minuti, ko so Finci poskušali izsiliti podaljšek brez vratarja, postavil Grigoriy Panin. Slovenski oklepnik je igral 17 minut in pol, dvakrat ustrelil in bil uspešen pri 11 od 17 sodniških metov.

V finalu zahodne konference, začel se bo prihodnji četrtek, se bodo člani CSKA udarili s SKA Sankt Peterburgom, na vzhodu pa se v boj podajata Bars Kazan in Sibir Novosibirsk. Po koncu konferenčnih polfinalov je postalo jasno, da prvak ne bo isti kot lani, saj je Sibir izločil Metallurg Magnitogorsk. Od četverice, ki je še v igri za končni naslov, je le Bars Kazan že osvojil Kontinentalno hokejsko ligo, in sicer v prvih dveh sezonah izvedbe, leta 2009 in 2010.