Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL Dallas Stars Aleksander Ovečkin Washington Capitals

Četrtek, 9. 1. 2020, 6.56

Liga NHL, 8. januar

Anže Kopitar razpoložen, a že tretji zaporedni poraz za Kralje #video

Anže Kopitar LA Kings | Navijači Dallas Stars bodo navijali za slab večer slovenskega hokejskega zvezdnika Anžeta Kopitarja. | Foto Reuters

Anžetu Kopitarju in druščini v letošnji sezoni ne gre in ne gre. V četrtek so na domačem ledu gostili Dallas Stars in izgubili z izidom 2:1. Edini zadetek na tekmi je za LA Kings dosegel naš Anže Kopitar.

LA Kings v letošnji sezoni ostajajo le pri 17 zmagah in so še vedno prikovani na zadnje mesto zahodne konference. Upanja za uvrstitev končnico je za Kralje vse manj. Če bi začeli zmagovati v serijah, bi se morda lahko vmešali tudi v boj za končnico, a za zdaj nič ne kaže na to. Kralji so proti Dallasu izgubili že tretjo zaporedno tekmo.

Tekmo so bolje začeli Kralji, potem ko so povedli že v drugi minuti uvodne tretjine. Gol je dosegel naš Anže Kopitar in do konca tekme ostal edini na rezultatski tabeli LA Kings. V drugi tretjini so vajeti v svoje roke vzeli hokejisti Dallas Stars. Sprva je v 15. minuti zadel Jamie Benn, potem ko je imel Dallas na igrišču igralca več, dobre pol minute pozneje je za goste zadel še Blake Comeau in postavil končni izid tekme.

Anže Kopitar
Sportal Anže Kopitar podal, Kralji na koncu izgubili #video

Philadelphia Flyers, osma ekipa vzhoda, je gostila Washington Capitals Aleksandra Ovečkina in zmagala z izidom 3:2. V kanadskem derbiju sta obračunali moštvi Maple Leafs in Winnipeg Jets, šesti z zahoda in osmi z vzhoda. Na koncu so slavili Winnipeg Jets z izidom 4:3. Tekmo pa so odločili kazenski streli.