3 leta

Liga NHL, 6. april

Na prvi tekmi v ligi NHL ubranil kar 40 strelov

Jeremy Swayman | Foto Guliverimage

V noči na sredo so v ligi NHL igrali osem tekem. Nase je opozoril vratar Boston Bruins Jeremy Swayman, ki je prvič branil v ligi NHL in že takoj navdušil.

Šele 22-letni vratar Jeremy Swayman je v noči na sredo v dresu Boston Bruins prvič branil v ligi NHL in na svoji uvodni tekmi ubranil 40 strelov. Boston, ki je gostoval pri Philadelphia Flyers, je na koncu tekmo dobil s 4:2. "Neverjetna izkušnja. Zmagati v Philadelphii mi pomeni vse," je po tekmi dejal mladi vratar.

Tekma je bila odločena v zadnji tretjini. V prvi tretjini je oba gola za Boston dosegel Patrice Bergeron. V drugi tretjini sta za izenačenje Philadelphia Flyers na 2:2 poskrbela Jakub Voracek in Shayne Gostisbehere. V zadnji tretjini je najprej v polno zadel Brad Marchand, tretji in zadnji gol na tekmi pa je 23 sekund pred koncem tekme dosegel Patrice Bergeron.

New York Rangers so premagali Pittsburgh Penguins, velik del zaslug za visoko zmago pa ima tudi Artemij Panarin, ki je dosegel štiri točke, največ v sezoni, za gol in tri podaje. Rangers so imeli sicer širok izbor razpoloženih igralcev, saj je gole doseglo osem različnih strelcev, devet igralcev pa je dvoboj končalo vsaj z dvema točkama. Izkazala sta se tudi Adam Fox z golom in dvema podajama ter vratar Igor Šestjorkin, ki je dvoboj končal z 41 obrambami.

Razpoloženega vratarja so imeli tudi hokejisti New York Islanders. Semjon Varlamov je proti Washingtonu zbral 29 obramb, za tesno zmago pa je odločilni gol dosegel Brock Nelson. Josh Bailey je s podajo dosegel 500. točko v ligi. Na drugi strani je vratar Washingtona Vitek Vaneček ob 39 poskusih tekmecev dobil le en gol.

Carolina je končala niz šestih zmag Floride, največ zaslug za zmago pa ima Jordan Staal, ki je v zadnji tretjini zadel dvakrat za 5:2. Novo uspešno tekmo po dolgem prisilnem premoru zaradi poškodbe je imel tudi vratar Petr Mrazek, končal jo je s 34 obrambami.

Moštvo slovenskega zvezdnika Los Angeles Kings bo spet na delu v noči na četrtek, ko bo tekmec Arizona, s katero so nazadnje izgubili z 2:5.

** - kazenski streli

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Colorado      26   8    4  137:87    56
2. Vegas         25  10    2  119:85    52
3. Minnesota     23  12    2  108:94    48

8. Detroit       13  22    6   90:128   32

Sportal Kralji izgubili z Arizono, ki je v manj kot 10 minutah vodila že za tri gole!