Sreda, 1. 2. 2017, 7.10

Liga NHL, 31. januar

Anže Kopitar sodeloval pri vseh treh zadetkih Kraljev #video

Anže Kopitar | Foto Guliver/Getty Images

V noči na torek je bilo v hokejski ligi NHL pestro, saj so igrali 14 tekem. Še bolj pester večer pa je imel slovenski hokejist Anže Kopitar, ki se je izkazal na tekmi v gosteh pri Arizona Coyotes. Na koncu so slavili Kralji z izidom 2:3.

Kot kaže, so hokejisti LA King ujeli zmagovalni val, potem ko so v gosteh proti Arizoni dosegli tretjo zaporedno zmago. Veliko zaslug za  zmago pa je imel Anže Kopitar, ki je za svojo ekipo prispeval prvi zadetek in bil podajalec pri preostalih dveh golih. Hrušičan je tokrat na ledu prebil slabih 21 minut in bil izbran za prvo zvezdo večera.

Kralji so tokrat dvakrat zaostajali, a jih je najprej v 11. minuti z zadetkom v igro vrnil prav Kopitar, ob koncu druge tretjine pa je izenačil (2:2) še Jordan Nolan. Zmagoviti gol je slabi dve minuti pred koncem ob igralcu več dosegel Jake Muzzin. Za domačo ekipo sta bila uspešna Ryan White in Jordan Martinook.

Kopitarjev gol za izenačenje:

Odločala je igra z igralcem več in manj

"Mislim, da na vsaki tekmi na koncu odločajo posebni elementi, igra z igralcem več in manj. Uspelo nam je zdržati ob igralcu manj (prejeli so le eno kazen, op. a.), na koncu pa zadeli z igralcem več. Tukaj je bila razlika," je bil po tretji zaporedni zmagi zadovoljen 29-letni Slovenec.

"Kopitar? Je igralec z veliko fizične moči. Poglejmo le v zadnjo tretjino in vse sodniške mete, ki jih je dobil, in kako je nasprotnike prisilil, da so morali na kazensko klop … Ta večer je bil precej dominanten igralec," je bil nad kapetanom navdušen trener Darryl Sutter, ki že vso sezono poudarja, da s Kopitarjevo igro nima nobenih težav, želel bi si le kakšen zadetek več. Tokrat je Kraljeva 11-ca dosegla enega in dodala še dve pomembni podaji.

Vsaka točka je lahko odločilna

To je bila za kalifornijsko ekipo izjemno pomembna zmaga. Z dvema točkama so se vrnili na sedmo mesto, ki prinaša končnico, a nedaleč za njimi je še pet moštev z vsemi možnostmi za izločilne boje. "Od božiča igramo precej bolje, kar je, glede na to, kje smo na lestvici, nujno potrebno. Vsaka točka je trenutno izjemno pomembna,"pravi Kopitar.

Njegovim besedam je prikimal tudi strelec odločilnega gola Muzzin: "Potrebujemo točke, zato moramo igrati obupano. Vsaka točka je za nas lahko odločilnega pomena, zato moramo vsak obračun začeti s pravo nogo."

Liga NHL, 28. januar:

Arizona Coyotes : Los Angeles Kings 2:3
Martinook, White; (Anže Kopitar gol, dve podaji, igral slabih 21 minut) , Muzzin, Nolan

New York Islanders : Washington Capitals 3:2