Anže Kopitar Anže Kopitar hokej Pittsburgh Penguins Los Angeles Kings liga NHL

Petek, 4. 11. 2016, 6.46

Liga NHL, 3. november

Kopitarju s Kralji uspelo: črna serija prekinjena, prvaki na kolenih

Hokejisti Los Angeles Kings so v noči na petek gostili prvake Pittsburgh Penguins in prekinili niz treh zaporednih porazov. Odločilni gol je v podaljšku dosegel Nic Dowd.

Gostje iz Pittsburga so bolje začeli tekmo in prek prvega zvezdnika Sidneyja Crosbyja, ki igra odlično, povedli v 8. minuti. Nato so pobudo prevzeli hokejisti Los Angeles Kings. Trevor Lewis in Matt Greene sta poskrbela, da so domači v začetku zadnje tretjine vodili z 2:1. Lewis je strelsko sušo kraljev prekinil po dobrih 205 minutah (pred tem Kalifornijcem ni uspelo zadeti na treh srečanjih).

Crosby udaril še drugič, Dowd rešil Kralje

A je na sceno spet stopil Crosby, ki je za aktualne prvake lige NHL v 50. minuti izenačil. Nobeni ekipi v rednem delu ni uspelo poslati ploščka v mrežo, tako da je sledil podaljšek. Po dveh minutah in 37 sekundah pa so se domači navijači razveselili, potem ko je zmago pristreljal Nic Dowd.

Slovenski hokejist Anže Kopitar se med podajalce in strelce tokrat ni vpisal, v 21 minutah in 40 sekundah igre pa je med drugim tudi dvakrat sprožil strel proti gostujočim vratom.

Ne bodo ji gledali v zobe

"Spet smo zaostajali, a se vrnili in povedli. Mislim, da smo bili kar solidni. Že zjutraj sem dejal, da moramo zadeti prvi. Na tem bomo morali še delati," je po svoji 600. zmagi v ligi NHL v vlogi trenerja dejal strateg LA Kings Darryl Sutter.

"Potrebovali smo to zmago. Za nas je bila to pomembna tekma, gostili smo odlično ekipo, ob tem pa nujno potrebovali točke, da bi ostali v stiku z najboljšimi v diviziji. Velika zmaga. Vsekakor smo si jo želeli že po rednem delu, a dvema točkama ne bomo gledali v zobe," je bil zadovoljen Matt Green, strelec zmagovitega gola Dowd pa je dodal: "Najpomembneje je, da smo spet začeli dosegati zadetke. Lewi je prispeval pomemben gol, Greener prav tako, tudi naša linija je nekaj dolgovala. Uspelo nam je prav ob koncu."

Za Kralje je bila to peta zmaga na 11. tekmi sezone, v kateri še čakajo na prvo slavje po rednem delu tekme. Priložnost za to bo v noči na nedeljo, ko bodo gostili Calgary.

Liga NHL, 3. november:

Los Angeles Kings  : Pittsburgh Penguins  3:2  /podaljšek/
Lewis 26., Greene 43., Dowd 63.; Crosby 8., 50.

2. Chicago    11 -  15
3. Minnesota    10  -     13