Četrtek, 30. 3. 2017, 8.04

Liga NHL, 29. marec

Kraljem ostajajo teoretične možnosti, njihov veteran ne ve, ali bo še vztrajal

Los Angeles Kings Calgary Flames Anže Kopitar | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so v Calgaryju zmagali s 4:1 in tako ohranili teoretične možnosti za uvrstitev v končnico. Šest tekem pred koncem rednega dela za osmim mestom oziroma Nashville Predators zaostajajo deset točk.

Srečanje se je začelo v slogu velike večine tekem kalifornijske ekipe, in sicer se je ta hitro znašla v zaostanku. Že v četrti minuti je vratarja LA Kings Bena Bishopa (25 obramb) premagal Dougie Hamilton, a to je bil na koncu edini zadetek Calgaryja, medtem ko so Kralji v nadaljevanju zadeli štirikrat.

V 13. minuti je izenačil Trewor Lewis, med podajalci je bil tudi Anže Kopitar, ob koncu druge tretjine je za vodstvo Kraljev poskrbel veteran Jarome Iginla. Vodstvo je v 47. minuti zvišal Kopitar, končni rezultat 1:4 pa je postavil Jeff Carter.

Kings so z zmago zadržali majhne teoretične možnosti za končnico. Za zadnjim mestom, ki še pelje v izločilne boje, šest tekem pred koncem zaostajajo deset točk. Naslednjo tekmo bodo igrali v noči na soboto, in sicer znova v Kanadi proti Vancouvru.

Iginla še ne ve, kaj bo prinesla prihodnost

"Zabavna tekma, iz katere smo dobili, kar smo hoteli. Bilo je tesno, z veliko čustvi, kot se za tako tekmo spodobi. Smo na točki, ko za nas vsaka tekma pomeni biti ali ne biti. Mislim, da smo kot ekipa garali vse od prvega meta ploščka. Dobro se je izšlo, tako da smo zadovoljni," je dejal eden od junakov srečanja Iginla, ki je kar 16 sezon preživel pri Calgaryju.

Ali bo še kdaj igral na njegovem ledu? "Ne vem, koliko tekem bom še odigral tukaj, a to tekmo si bom zapomnil. Če sem iskren, ne vem povsem (ali se bo upokojil, op. a.). Bomo videli, kako se bo končala sezona, pogovoril se bom z družino in se nato odločil," je dodal 39-letnik.

Kralji septembra na Kitajskem

Moštvi LA Kings in Vancouver bosta septembra igrali na Kitajskem. | Foto: Reuters Moštvi LA Kings in Vancouver bosta septembra igrali na Kitajskem. Foto: Reuters

Komisar lige NHL Gary Bettman je v sredo potrdil, kar se je govorilo že dlje časa, in sicer da se bodo NHL-ovci septembra predstavili na Kitajskem.

Dve pripravljalni tekmi bodo v Pekingu odigrali hokejisti LA Kings in Vancouvra, prva tekma bo 21., druga pa 23. septembra.

Chicago visoko premagal prvake, Washington nadaljuje zmagoviti niz

Na derbiju večera so hokejisti Chicago Blackhawks s 5:1 premagali aktualnega prvaka Pittsburgh Penguins, člani Washington Capitals pa so prvo mesto v ligi potrdili s šesto zaporedno zmago – na kolena so spravili Colorado.

St. Louis Blues so z novo zmago (3:1) nad Arizono vse bližje končnici.

Liga NHL, 29. marec:

Calgary Flames : Los Angeles Kings 1:4
Hamilton; Carter, Iginla, Lewis (Anže Kopitar 1 gol, 1 podaja, igral 20:34 za Los Angeles)

Pittsburgh Penguins : Chicago Blackhawks 1:5