Liga NHL, 28. marec

Vse manj upanja za Kralje: "Ne igramo tako samozavestno kot včasih"

1

Los Angeles Kings Edmonton Oilers | Foto Reuters

Hokejisti Edmontona so si ponoči prvič po 11 letih priigrali končnico v ligi NHL. Za preboj v drugi del tekmovanja so z 2:1 v domači dvorani ugnali Los Angeles Kings kapetana Anžeta Kopitarja, ki ima le še malo teoretičnih možnosti za izločilne boje.

Edmontonu se smeji. Z zmago nad Kralji si je prvič po letu 2006, ko je bil prvak lige NHL, zagotovil končnico. V vodstvo jih je v 15. minuti popeljal Connor McDavid, le tri minute pozneje je izenačil izkušeni Jarome Ingla. V 28. minuti je Jonathana Quicka premagal še Eric Gryba in postavil končnih 2:1. Kalifornijci so na vsak način poskušali izenačiti, a je njihove poskuse odbil zanesljivi domači vratar Cam Talbot, ki je zaustavil 34 strelov od 35. Na drugi strani je bil Quick zanesljiv ob 27 strelih od 29.

Manjka jim samozavest

V teoriji se Kralji še lahko prebijejo v končnico, a bo vedno težje. Za osmim St. Louisom zaostajajo šest zmag, čaka pa jih pa le še sedem tekem. Naslednja že v noči na četrtek, ko bodo gostovali pri Calgaryju.

"Več streljamo od nasprotnikov, več priložnosti si priigramo, a na koncu smo še vedno na poraženi strani. Preprosto ni dovolj dobro. Naj bo to v napadu ali obrambi. Moramo se izboljšati," je po novem bolečem porazu Anže Kopitar dejal, da na tak način, ki že dlje časa ne vodi do uspehov, zmag in točk ne bo.

Anže Kopitar pogreša samozavest iz šampionskih dni. | Foto: Reuters Anže Kopitar pogreša samozavest iz šampionskih dni. Foto: Reuters

Delno je za to okrivil pomanjkanje samozavesti: "Mislim, da ne igramo s takšno mero samozavesti, kot smo igrali nekoč. Treba jo bo spet najti." Na zadnjih tekmah pa si želi le, da bi igrali karseda dobro in zmagali na čim več tekmah.

Da se bodo po najboljših močeh trudili do konca sezone, obljublja tudi Jeff Carter, ki pred sedmo silo še ni opustil misli na končnico: "Sedemkrat po dve je 14 (točk, op. a.). Ne vem, kaj točno se je na lestvici ta večer zgodilo, a borili se bomo do konca."

Dve kalifornijski ekipi v končnico

Njihov kanadski spodrsljaj je razveselil Anaheim, ki je ugnal Vancouver s 4:1 in si zagotovil izločilne boje. V končnico je z zmago po podaljšku nad NY Rangers zadrsal tudi San Jose Sharks, kljub porazu so v konferenčnem četrtfinalu tudi Rangersi.

Detoitu spodrsnilo prvič po sezoni 1989/90

Aleksander Ovečkin je za Washington ob zmagi nad Minnesto s 5:4 s tremi zadetki pomagal do pete zaporedne zmage. Razočaranje so na drugi strani doživeli pri 11-kratnih prvakih v Detroitu. Po porazu z 1:4 proti Carolini je Detroit izgubil še zadnje teoretične možnosti za končnico. Rdeča krila so brez izločilnih bojev ostala prvič po sezoni 1989/90.

Minnesota Wild : Washington Capitals 4:5*
Hanzal, Pominville, Spurgeon, Staal; Oshie (2), Ovečkin (3)

Edmonton Oilers : Los Angeles Kings 2:1 (Anže Kopitar strel na gol, igral 18 minut )