Liga NHL, 28. in 29. januar

Kopitarjevi podaljšali niz porazov

Anže Kopitar | Kralji so izgubili tudi pri St. Louis Blues. | Foto Reuters

Kralji so izgubili tudi pri St. Louis Blues.

Anže Kopitar in soigralci Los Angeles Kings so negativni niz v ligi NHL poskušali končati pri St. Louis Blues, a se jim ni uspelo izogniti četrtemu zaporednemu porazu. Tokrat so izgubili po podaljšku s 3:4, z osvojeno točko pa še zadržali sedmo mesto na lestvici zahodne konference, a imajo St. Louis Blues, ki so prišli do pete zaporedne zmage, zdaj prav toliko točk kot Kralji. Hrušičan je vpisal točko za podajo pri prvem zadetku kalifornijske ekipe.

Edmonton Oilers
Sportal Edmonton le še korak od rekorda, od katerega je minilo že 30 let

Kalifornijska zasedba je dobro odprla tekmo. Po podaji 36-letnega Hrušičana, ki je v tej sezoni dosegel 15 golov in 25 asistenc, in Alexa Laferriereja je v peti minuti povedla po golu Šveda Adriana Kempeja, na 1:1 pa je v 13. minuti izenačil Nick Leddy.

V drugi tretjini sta obe ekipi dosegla po dva gola, za domače sta zadela Rus Pavel Bučnevič (27.) in Jordan Kyrou (33.), za goste pa Jaret Anderson-Dolan (26.) in Phillip Danault (39.). V zadnji tretjini se mreži domačega vratarja Joela Hoferja in gostujočega Davida Ritticha nista zatresli, v začetku druge minute podaljška pa je gostiteljem zmago prinesel Brayden Schenn.

Los Angeles Kings so s 54 osvojenimi točkami trenutno na sedmem mestu v zahodni konferenci, enak izkupiček imajo tudi njihovi današnji tekmeci. Vodilni Vancouver Canucks so zbrali 71, sledijo jim Colorado Avalanche s 67, Dallas Stars s 66, Winnipeg Jets s 65, Vegas Golden Knights s 64 in Edmonton Oilers s 59 točkami.

Zasedba iz mesta angelov bo naslednjo tekmo igrala v noči na četrtek, ko bo gostovala v Nashvillu.