Chicago Blackhawks liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Ponedeljek, 28. 10. 2019, 6.56

Liga NHL, 27. oktober

Trener Kraljev po novem porazu napoveduje spremembe #video

Los Angeles Kings Carolina Hurricanes Todd McLellan | Kopitar in Kralji so v Chicagu izgubili s 5:1. | Foto Getty Images

Kopitar in Kralji so v Chicagu izgubili s 5:1.

Anže Kopitar in njegovi LA Kings so se v ligi NHL mudili v Chicagu, kjer so igrali proti tamkajšnjim Blackhawks. Kralji so izgubili tudi na tej tekmi, ki se je končala z izidom 5:1. Po mnenju trenerja LA Kings bodo v ekipi potrebne spremembe.

Anžetu Kopitarju in druščini tudi v tej sezoni ne gre najbolje. Kralji so proti Chicago Blackhawks visoko izgubili. Tako so doživeli še tretji zaporedni poraz in skupno že osmega v rednem delu letošnje sezone. LA Kings je do zdaj uspelo zmagati le štirikrat. Na tokratni tekmi je Hrušičan Anže Kopitar ostal brez točk, na ledu pa prebil dobrih 16 minut (16:29).

Statistika Anžeta Kopitarja je ostala prazna. | Foto: Gulliver/Getty Images Statistika Anžeta Kopitarja je ostala prazna. Foto: Gulliver/Getty Images

Že po dveh tretjinah je bilo 4:0

Na tekmi je bilo že kmalu jasno, da bodo Kralji še enkrat led zapustili sklonjenih glav, saj so imeli domači hokejisti že po dveh tretjinah visoko prednost, ki je do konca tekme niso zapravili. V prvi tretjini je padel le en gol. Za domače vodstvo je poskrbel Dylan Strome.

Druga tretjina je bila veliko bolj pestra, saj so ljubitelji hokeja videli tri gole. V tretji minuti druge tretjine je zadel David Kampf, v 16. minuti je še drugi zadetek na tekmi dosegel Dylan Strome, slabo minuto pred koncem tretjine pa je za rezultat 4:0 poskrbel Alex DeBrincat.

V zadnji tretjini je edini gol za La Kings dosegel Sean Walker, končni izid 5:1 pa je postavil Drake Caggiula.

Todd McLellan | Foto: Reuters Foto: Reuters Trener Kraljev napoveduje spremembe

Todd McLellan, glavni strateg Kraljev, je po porazu napovedal spremembe v ekipi. "To gostovanje je bilo dobro. Pokazalo je, da nekateri igralci trenutno ne morejo igrati v tej ligi, zato bom morda moral narediti določene spremembe. Nekateri veterani bodo morali dvigniti svojo raven igre. Nekateri posamezniki na ledu prebijejo veliko časa, vendar ni učinka," so bile besede prvega trenerja Kraljev.

Zdaj se Kralji vračajo domov v Los Angeles, kjer bodo v sredo zvečer gostili Vancouver.