Petek, 27. 1. 2017, 6.52

Liga NHL, 26. januar

Silovitih 38 sekund Kopitarja in druščine za veliko zmago

Los Angeles Kings Anže Kopitar | Foto Reuters

Noč v ligi NHL je bila zelo pestra, saj so bila na delu praktično vsa moštva. Anže Kopitar in soigralci Los Angeles Kings so se veselili pomembne zmage, ki so si jo zagotovili v 38 sekundah. V zadnji tekmi pred premorom za tekmo zvezd, na kateri tokrat ne bo slovenskega hokejista, so preskočili Carolino.

Po prvih dveh tretjinah gledalci niso imeli razloga za navdušenje, saj tako hokejisti Carolina Hurricanes kakor tudi Los Angeles Kings niso uspeli potisniti ploščka za hrbet obeh vratarjev.

Tudi sredi tretje tretjine je bil rezultat še vedno začetnih 0:0. Nato pa je v Carolini začel pustošiti orkan, a ne v režiji domačih. Silovito moč so dobili gostje. Vse pa se je začelo pri Anžetu Kopitarju, ki je sodeloval pri prvem golu, potem ko je podal, akcijo pa 4 minute in 43 sekund pred koncem tekme zaključil Marian Gaborik.

"S Kopitarjem sva se v naši tretjini pogledala in videl sem, da je sam, zato sem se odločil, da mu priskočim na pomoč. Ko sem nato dobil plošček, sem zagledal samega Gaborika, ta pa je zadel lep gol," je potek dogodkov pri prvem zadetku opisal Drew Doughty, ki se je prav tako vpisal med podajalce.

Kako so Kralji dosegli prvi gol, ki jim je odprl pot do zmage

Vsega 38 sekund je minilo, ko so Kralji že vodili z 2:0. Takrat je zadel Trevor Lewis. Piko na i k pomembni zmagi, ki je za Kralje druga zaporedna, je z golom v prazno mrežo postavil Kyle Clifford.

Junak tekme je bil prav tako vratar Los Angelesa Peter Budaj, ki je obranil vseh 22 strelov na njegova vrata. To je njegov peti tovrstni podvig v sezoni.

Boston Bruins : Pittsburgh Penguins 4:3