Thermometer Blue 2,10

Los Angeles Kings liga NHL Anders Lindbäck hokej Anže Kopitar Anže Kopitar

Sreda, 26. 10. 2016, 7.00

Liga NHL, 25. oktober

Anže Kopitar le še zadetek za Gretzkyjem, Kralji z zmagovitim nizom slavili v podaljšku #video

Hokejisti Los Angeles Kings so se razveselili tretje zaporedne zmage, s 3:2 so v podaljšku premagali Columbus Blue Jackets, svoj delež pa je pristavil tudi slovenski igralec Anže Kopitar, ki se je vpisal tudi med strelce. V tekmovalni ritem se je vrnil Sidney Crosby.

Hokejisti Los Angeles Kings se veselijo tretje zaporedne zmage. | Foto: Getty Images Hokejisti Los Angeles Kings se veselijo tretje zaporedne zmage. Foto: Getty Images

Za Kralje se druga tretjina tekme proti Columbusu ni začela najbolje, saj so gostje že v 22. minuti povedli z 1:0, ko je vratarja Petra Budaja premagal Brandon Saad. A za veliko veselje večine od dobrih 18 tisoč navijačev v Staples Centru je v 14. minuti poskrbel Anže Kopitar, ki je začel akcijo in jo izpeljal z izenačujočim zadetkom. Za Hrušičana je bil to 245. zadetek v rednem delu lige NHL. Od legendarnega Wayna Gretzkega in šestega mesta najboljših strelcev na večni lestvici franšize ga loči le še en zadetek.

Kako je Kopitar zrežiral izenačenje:

Pri izenačenju ni ostalo prav dolgo, saj so gostje minuto zatem izkoristili edino kazen Kalifornijcev na tekmi in ob številčni prednosti z golom Cama Atkinsona spet povedli. Na srečo domačih je v zadnji tretjini prvi mož obrambe Drew Doughty izenačil. Ker po rednem delu nismo dobili zmagovalca, je sledil podaljšek.

V njem pa so se tretje zaporedne zmage v sezoni – na prvo po rednem delu še čakajo – razveselili Kopitar in soigralci. V drugi minuti podaljška je Alec Martinez po odbitku zadel za končnih 3:2.

Našli so svojo igro. Želja je velika.

"Mislim, da končno igramo svojo igro, končno smo našli ritem. Iz tekme v tekmo smo stopnjevali igro in  postajali vse boljši. Res je, da smo imeli nekaj kriznih trenutkov, ko smo dopustili zadetke. Teh si ne bi smeli privoščiti, saj jih bodo moštva izkoristila. Prostora za izboljšave je še veliko," je po zmagi dejal strelec odločilnega zadetka Martinez.

"Vsekakor si ne želimo tekme zavleči v podaljške, a ti kažejo na naš značaj. V zadnjih tretjinah smo v zadnjem času prikazali svoje najboljše predstave. Drugi del ni bil dovolj dober, zato smo se znašli v podaljšku. A nato smo pokazali, kako močno si želimo zmage, in jo z odlično zadnjo tretjino in podaljškom tudi dosegli," pa je tretjo zaporedno zmago komentiral Doughty.

Kralji bodo spet na delu v noči na petek, ko bodo gostili Nashville.

Težave z vratarji, v Kalifornijo prihaja Šved

Sicer pa pri Kings v tej sezoni res nimajo sreče z vratarji. Že na uvodni tekmi se je poškodovala nesporna vratarska številka ena Jonathan Quick, ki bo zaradi poškodbe dimelj odsoten tri mesece.

Anders Lindbäck se je dogovoril za kratkoročno sodelovanje s Kralji, a naj bi na drugi strani Atlantika najprej začel pri njihovi podružnici Ontario Reign. | Foto: Reuters Anders Lindbäck se je dogovoril za kratkoročno sodelovanje s Kralji, a naj bi na drugi strani Atlantika najprej začel pri njihovi podružnici Ontario Reign. Foto: Reuters Kmalu zatem so ostali še brez prve menjave za Quicka, na jutranjem razdrsavanju je poškodbo spodnjega dela telesa utrpel še Jeff Zatkoff. Ta naj bi se v kader vrnil v nekaj tednih, v Los Angelesu pa so bili tako primorani vpoklicati dva vratarja iz podružnice AHL Ontario Reign Petra Budaja in Jacka Campbella.

V torek so iz Skandinavije prišle novice, da so se Kralji dogovorili za kratkoročno sodelovanje še s Švedom Andersom Lindbäckom, ki je bil na preizkušnji pri New Jersey Devils, a se na koncu niso dogovorili za sodelovanje. V lanski sezoni je dobil priložnost pri Arizona Coyotes, za katere je odigral 19 tekem in bil 89,4-odstotno zanesljiv.

Lindbäck, ki je zadnjih šest sezon preživel večinoma v ligi NHL, naj bi se na delo čez lužo sicer vrnil v dresu podružnice Ontario Reign.

Uspešna vrnitev Crosbyja

Potem ko je moral zaradi pretresa možganov izpustiti prvih šest tekem sezone, se je v ekipo Pittsburgh Penguins vrnil Sidney Crosby. Kapetan pingvinov je ob zmagi nad Florido začel preobrat. Sredi tekme je znižal na 1:2, na koncu pa se je s soigralcu veselil zmage s 3:2.

Boston Bruins : Minnesota Wild 0:5