St. Louis Blues Colorado Avalanche Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Četrtek, 26. 5. 2022, 6.37

LIGA NHL, 25. MAJ (2. KROG KONČNICE)

St. Louis v podaljšku ostal med živimi

Tyler Bozak St. Louis Blues | Tyler Bozak je v podaljšku zadel za zmago St.Louis Blues. | Foto Reuters

Tyler Bozak je v podaljšku zadel za zmago St.Louis Blues.

Hokejisti St. Louis Blues so na peti tekmi polfinala zahodne konference na gostovanju pri Coloradu zmagali po podaljšku (5:4) in podaljšali sezono vsaj še za eno tekmo. V seriji na štiri zmage Colorado zdaj vodi s 3:2. Odločilni zadetek je v četrti minuti podaljška dosegel Tyler Bozak.

Ryan Nugent-Hopkins Edmonton
Sportal Kopitarjevemu krvniku gre kot po maslu, NY Rangers vrnili udarec

Tyler Bozak je zadel po treh minutah in 38 sekundah dodatnega dela tekme, ko je plošček usmeril pod lovilko Darcyja Kuemperja, ki je pred tem nanizal 25 obramb. Podaljšek je izsilil Robert Thomas, ko je za goste izenačil na 4:4 vsega 56 sekund pred koncem zadnje tretjine. Tedaj je pri levi vratnici preusmeril odbiti plošček v mrežo in poskrbel za preobrat.

Colorado je namreč vodil že s 3:0. Nathan MacKinnon je prvega od svojih treh golov zadel ob koncu četrte minute, drugega pa v predzadnji uvodne tretjine. Gabriel Landeskog je po štirih minutah in dveh sekundah druge tretjine povišal na 3:0 po odbitem ploščku, kot podajalec pa je bil vpisan MacKinnon.

Vrhunci srečanja:

Vladimir Tarasenko je v 15. minuti druge tretjine zabil prvi gol za goste, nato pa je Thomas zadel svoj prvi gol v končnicah NHL v 10. minuti tretje tretjine. Pet minut pozneje je izenačil Justin Faulk. Vse je kazalo, da bo zmaga ostala doma, ko je MacKinnon domače znova povedel v vodstvo dve minuti in 46 sekund pred koncem dvoboja. A to je bil zadnji gol domačih, za katere je pri vseh uspešnih akcijah s hat-trickom in asistenco sodeloval MacKinnon.

Vratar gostov Ville Husso (30 obramb) je v zaključku zaklenil svoja vrata, Thomas je nato dosegel še drugi gol v končnicah. Tarasenko je tekmo tudi končal z dvema točkama po golu in podaji, štiri točke je s štirimi podajami vknjižil Nick Leddy, zadnjo je imel pri odločilnem golu na dvoboju.

Šesta tekma bo v noči na soboto po slovenskem času v St. Louisu.