Petek, 21. 10. 2016, 7.15

Liga NHL, 20. oktober

Zmaga Kraljev: če ni šlo v tretje, je šlo pa v četrto #video

Anže Kopitar | Foto Guliver/Getty Images

V noči na petek je bilo v ligi NHL izjemno pestro, saj so odigrali 11 dvobojev. Na delu so bili tudi hokejisti Los Angeles Kings, ki so na četrti tekmi sezone končno dosegli zmago. Kopitar in druščina so tekmo dobili v podaljški.

Hokejisti LA King so v noči na petek gostovali pri Dallas Stars, kjer so prvič zmagali. Tekma se je končala v podaljšku, končni izidi pa je bil 3:4 za Kralje. Junak tekme je bil Alec Martinez, ki je odločilni gol dosegel v drugi minuti podaljška.

Los Angeles je v prvi tretjini povedel s prvencem v ligi NHL Nica Dowda, Radek Faksa je Dallasu kmalu zagotovil priključek. Jeff Carter in Tanner Pearson sta za kralje zadela v drugi tretjini, za Dallas je bil uspešen Jamie Benn, Jason Spezza pa je le dve minuti pred koncem rednega dela izid poravnal na 3:3 in izsilil podaljšek, po katerem so se veselili Kalifornijci.

Ti so dodobra nastreljali domačine (20:39 razmerje v strelih za Kralje), pri katerih je Kari Lehtonen zaustavil 35 strelov, medtem ko je zamenjava za Quicka Peter Budaj obranil 17 strelov.

Pokazali so čustva

"Zavedamo se, da nismo prikazali takšnega začetka, kot bi si ga želeli. Bila je težka tekma, zelo čustvena, iz katere lahko potegnemo pozitivne stvari. Mislim, da je bilo to najboljših 60+ minut v letu. Čustva so odigrala pomembno vlogo, manjkala so nam na prvih treh tekmah, a tokrat smo jih pokazali in zmagali," je bil prvih točk sezone vesel strelec zmagovitega gola v podaljšku Martinez.

Slovenski hokejist Anže Kopitar je na ledu prebil slabih 25 minut. V tem času je trikrat streljal na gol, a plošček ni našel poti do vratarjeve mreže.

Ubežali najslabšemu začetku v zgodovini LA Kings

Kralji so se s tem izognili neslavnemu rekordu franšize, in sicer bi ob morebitnem novem porazu postali prva zasedba LA Kings v zgodovini, ki je sezono odprla s štirimi porazi. Trikrat so na uvodu v sezono izgubili v letih 1969, 1985 in 2014.

Jaromir Jagr in 750. gol v karieri

Velik mejnik v svoji bogati karieri je dosegel hokejist Florida Panthers Jaromir Jagr. Napadalec je na tekmi proti Washington Capitals (tekmo so z 2:4 dobili hokejisti Washingtona) dosegel svoj že 750. gol v karieri in tako postal šele tretji igralec v zgodovini lige NHL, ki mu je uspel ta podvig. Na večni lestvici sta pred njim le še Wayne Gretzky (894) in Gordie Howe (801).

"Lepo je, vendar jaz bi raje zmagal. Po eni strani je težko," je po tekmi povedal 44-letni Jagr, ki igra že svojo 23. sezono v ligi NHL.

Dallas Stars : Los Angeles Kings 3:4*
Faksa 12., Benn 25., Spezza 58.; Dowd 9., Carter 22., Pearson 40.,  Martinez (podaljšek), (Anže Kopitar je na ledu prebil 24:50 minute ter trikrat streljal na gol)

3. St. Louis Blues 5 – 7
  4. Minnesota Wild 4 – 6
  5. Colorado Avalanche 4 – 6
  6. San Jose Sharks 5 – 6
  7. Dallas Stars 4 – 5
  8. Chicago Blackhawks 4 – 4
  9. Winnipeg Jets 4 – 4
  10. Anaheim Ducks 5 – 3
  11.  Calgary Flames 5 – 3
  12. Nashville Predators 3 – 2