Torek, 17. 1. 2017, 7.00

Liga NHL, 16. januar

Nora tekma s ponorelo drugo tretjino, zdravje obrnilo hrbet Kopitarju #video

Anže Kopitar | Foto Getty Images

V hokejski ligi NHL so ljubitelji najhitrejše moštvene igre na svetu prišli na svoj račun v Pittsburghu, kjer so videli kar 15 zadetkov. Pingvini so po podaljšku premagali Washington z nevsakdanjim rezultatom 8:7. Los Angeles Kings so brez bolnega Anžeta Kopitarja ostali brez točk na domačem ledu proti Tampa Bay Lightning (1:2).

Kralji so doma izgubili proti Tampi. Obe ekipi sta v svojih vrstah pogrešali zvezdnika. Gostitelji so zaigrali brez kapetana Anžeta Kopitarja, ki je po 20. novembru izpustil prvo tekmo v ligi NHL. Zdravje mu je pokazalo hrbet ob napačnem trenutku, saj zaradi bolezni ni mogel pomagati soigralcem, ki so ostali brez točk (1:2), pomembnih v boju za uvrstitev v končnico.

Gostje s Floride so pogrešali branilca Victorja Hedmana, ki je v tej sezoni odigral največ minut ter zbral tudi največ podaj (31, največ med branilci v ligi NHL) in blokiranih strelov. Tampa se je veselila prve zmage v dvorani Staples v Los Angelesu po dobrih osmih letih. Nazadnje je zmagala 12. januarja 2009. Zmagoviti zadetek za 2:1 je v drugi tretjini dosegel Brian Boyle

Vratar Kraljev Peter Budaj je zaustavil 23 strelov od 25. Na drugi strani je bil še zanesljivejši Ben Bishop, ki je bil zbran ob 25 strelih, en plošček pa je končal za njegovim hrbtom. | Foto: Getty Images Vratar Kraljev Peter Budaj je zaustavil 23 strelov od 25. Na drugi strani je bil še zanesljivejši Ben Bishop, ki je bil zbran ob 25 strelih, en plošček pa je končal za njegovim hrbtom. Foto: Getty Images

"Obe ekipi sta veliko stvari opravili odlično. Razočaran sem, ker smo izgubili, saj smo odigrali dobro tekmo," je po porazu kratko in jedrnato dejal trener Kraljev Darryl Sutter ter se dotaknil še izostanka slovenskega hokejista: "Je odličen igralec."

Devetindvajsetletnika so pogrešali tudi soigralci, a kot je dejal strelec edinega zadetka LA Kings Kyle Clifford: "Mislim, da smo mentalno dovolj močna ekipa. Ko nekdo manjka, moramo zapolniti luknjo. Sicer pa smo v obrambi naredili nekaj napak, kar jim je omogočilo, da so izkoristili svojo hitrost. V napadu smo imeli svoje priložnosti. Imeli smo nekaj power-playev, a najti moramo način, kako plošček pospraviti v gol."

Tega bodo iskali v noči na četrtek, ko bodo na kalifornijskem spopadu gostili San Jose Sharks.

Washington je na gostovanje v Pittsburgh prišel zelo samozavesten, saj je dobil zadnjih devet srečanj v ligi NHL. Niz je prekinil na spektakularen način, saj je izgubil pri Pingvinih, čeprav je njihovo mrežo zatresel kar sedemkrat. Ker je podpisal predajo po podaljšku, je osvojil točko, dve pa sta pripadli gostiteljem, ki so bili na nenavadni tekmi, polni zadetkov, boljši z 8:7.

Zaostajali z 0:3, nato v osmih minutah prišli na 5:3

Zmagovalca je v 34. sekundi podaljška odločil Conor Sheary. To je bil njegov drugi zadetek na tekmi, naziv najboljšega strelca večera pa je pripadel njegovemu ruskemu soigralcu Jevgeniju Malkinu, ki je v polno zadel kar trikrat. Pingvini so prekinili niz treh tekem brez zmage. Washington je nazadnje prejel osem zadetkov proti Pittsburghu leta 2005, ko je izgubil z 1:8. Pingvini so zaostajali že z 0:3, nato pa v drugi tretjini v dobrih osmih minutah dosegli kar pet golov, povedli s 5:3 in navdušili občinstvo.

Rus Jevgenij Malkin je na festivalu zadetkov v Pittsburghu dosegel tri zadetke. | Foto: Guliverimage/Getty Images Rus Jevgenij Malkin je na festivalu zadetkov v Pittsburghu dosegel tri zadetke. Foto: Guliverimage/Getty Images

V drugi tretjini je padlo kar devet golov, Pingvini pa so jo dobili s teniškim rezultatom 6:3. "To je bila ena najbolj norih tretjin, kar sem jih kadarkoli videl," je poudaril trener Pittsburgha Mike Sullivan.