Ponedeljek, 16. 1. 2017, 8.00

Liga NHL, 15. januar

Washington prerešetal mrežo letalcev iz Philadelphie

Washington NHL | Foto Getty Images

Hokejisti Washingtona so na domačem ledu s 5:0 odpihnili ekipo Philadelpia Flyers in prevzeli vodilni položaj na lestvici vzhodne konference.

V severnoameriški hokejski ligi NHL je bila polovica sinočnjih tekem končana po podaljšku. Igralci Vancouver Canucks so doma z New Jersey Devils klonili z 1:2, s tem izidom pa je na svojem ledu izgubila tudi ekipa Anaheim Ducks na srečanju s St. Louis Blues.

Po rednem delu so hokejisti Chicago Blackhawks prav tako v svoji dvorani izgubili z Minnesoto Wild z 2:3, kar s 5:0 pa so igralci Washington Capitals odpravili Philadelphio Flyers in prevzeli vodstvo na vzhodnem delu pa tudi v celotni ligi. Imajo 63 točk, eno več od Columbusa in dve od Minnesote, ki je na čelu zahodnega dela lige.

Hokejisti iz ameriške prestolnice so zabeležili deveto zaporedno zmago, za prepričljivo slavje sta po dva zadetka prispevala Justin Williams in Matt Niskanen, 21-letni Celovčan Andre Burakovsky pa je Capitals v 11. minuti druge tretjine povedel v vodstvo z 1:0. Preostali zadetki so padli v zadnjem delu.

Hokejist ekipe Blackhawks Patrick Kane se je ponoči kar dvakrat vpisal med strelce. | Foto: Getty Images Hokejist ekipe Blackhawks Patrick Kane se je ponoči kar dvakrat vpisal med strelce. Foto: Getty Images

Minnesota je v United Centru zaostajala že z 0:2, ko je Patrick Kane zadel v petih minutah prve in druge tretjine. Toda je ob koncu drugega dela igre je bil izid po strelih Nina Niederreiterja in Chrisa Stewarta poravnan. Jason Pominville je v šesti minuti zadnjega dela s svojim prvim golom po skoraj dveh mesecih postavil končni izid za osmo zmago v nizu nad Chicagom.

Patrik Berglund je s svojim drugim golom v Anaheimu, ki ga je dosegel po 51 sekundah podaljška, poskrbel za prvo zmago St. Louisa v Honda Centru po 17. oktobru 2009. Prvi zadetek je zabeležil za vodstvo z 1:0 v 12. minuti druge tretjine. Blues so obenem zmagali še drugi večer zapored.

Napadalec New Jersey Devils Taylor Hall je še drugič v nizu odločil tekmo, tokrat po treh minutah in 32 sekundah podaljška, ko je akcijo v protinapadu ustvaril Travis Zajac. Domači so prek Louiaa Erikssona v 27. minuti povedli, Kyle Quincey, ki je zadel po 27 tekmah premora, pa je izenačil tri minute in tri sekunde pred zaključkom rednega dela in izsilil podaljšek.