Sreda, 15. 2. 2017, 7.26

Liga NHL, 14. februar

Velika vrnitev Malkina in 999. točka Crosbyja, Vermette napadel sodnika

Pittsburgh Penguins | Foto Reuters

V noči na sredo so v hokejski ligi NHL igrali sedem obračunov. Aktualni prvaki  Pittsburgh Penguins so na domačem ledu brez težav odpravili Vancouver Canucks. Tekma se je končala z izidom 4:0. Kralji Anžeta Kopitarja so počivali.

V velikem slogu se je vrnil igralec aktualnih prvakov Jevgenij Malkin, potem ko je bil zaradi poškodbe odsoten sedem tekem. Malkin je na tekmi dosegel 23. zadetek v sezoni in se v tretji tretjini izkazal z izjemno podajo za tretji gol.

Sidney Crosby je dosegel 999. točko v karieri. Prispeval je podajo za drugi gol, ko je v polno zadel Jake Guentzel. Zelo se je izkazal tudi vratar Matt Murray, ki je obranil vseh 29 strelov na gol in dosegel tretji "shutout" v sezoni.

Montreal pod vodstvom Juliena

Vodstvo Montreal Canadiens je za novega glavnega trenerja tega moštva severnoameriške hokejske lige NHL imenovalo Claudeja Juliena; nasledil je Michela Therriena. Šestinpetdesetletni Julien je bil v Montrealu že trener med letoma 2003 in 2006.

Julien je bil pred tem do 7. februarja trener Boston Bruins, s katerimi je leta 2011 osvojil Stanleyjev pokal, treniral pa je tudi New Jersey. Na 997 tekmah v NHL je dosegel 538 zmag v rednem delu tekme.

Gibson blestel med vratnicama, Vermettu grozi kazen

Ekipa Minnesota Wild je v severnoameriški hokejski ligi NHL na domačem ledu izgubila z Anaheim Ducks z 0:1. Vratar gostov John Gibson je ubranil vseh 37 strelov domačih, Joseph Cramarossa je že v peti minuti srečanja odločil dvoboj, na katerem je bil Antoine Vermette zaradi udarca sodnika s palico izključen in mu grozi hujša kazen.

Štiriintridesetletni Kanadčan Vermette, igralec Anaheim Ducks, je v 13. minuti zadnje tretjine, po sodniškem metu sodnika Shandorja Alphonsoja, ki je bil obrnjen s hrbtom proti njemu, s palico udaril po stegnu; Alphonso pri tem ni bil poškodovan, so pa nato sodniki izključili Vermetteeja. Ta je pred tem igral na vseh 58 tekmah Anaheima, kamor je prestopil pred začetkom sezone.

Toronto prerešetal Islanderse

Najbolj prepričljivo zmago so dosegli hokejisti iz Toronta, ki so na domačem ledu ukanili otočane iz New Yorka kar s 7:1. Strelsko najbolj učinkovit je bil Auston Matthews, ki je dosegel dva gola, domači vratar Frederik Andersen pa je ubranil 33 tekmečevih strelov.

Laine s hat-trickom

V Winnipegu je blestel novinec Patrik Laine, ki je dosegel "hat-trick" za zmago nad Dallasom s 5:2, Edmonton pa je na obračunu proti Arizoni prekinil niz treh zaporednih porazov. Ottawa je na domačem ledu izgubila z Buffalom z 2:3, usodo gostiteljev pa sta v zadnji tretjini zapečatila Matt Moulson in Justin Bailey, medtem ko je New Jersey ukanil Colorado s 3:2.