Liga NBA Goran Dragić Goran Dragić Beno Udrih Miami Heat Detroit Pistons Nikola Jokić

Liga NBA, 13. februar

Dragiću v ligi NBA zmanjkuje čarobnega napoja

1

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

Košarkarji Miamija so po izjemnem nizu 13 zmag drugič zapored naleteli na previsoko oviro. V floridskem obračunu so doma izgubili proti Orlandu. Gostiteljem ni pomagalo niti 22 točk Gorana Dragića. Izgubil je tudi Detroit, pri katerem je Beno Udrih ostal brez priložnosti. Denver se je znesel nad vodilnim Golden Statom, znova je blestel mladi Srb Nikola Jokić.

Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić z Miamijem v tej sezoni doživlja dve skrajnosti. Po rekordnem nizu 13 zmag - tako dolgega si v tej sezoni ni privoščil nihče drug - je doživel drugi zaporedni poraz. Vročica je po Philadelphii ostala praznih rok še proti Orlandu, navijače Miamija pa je najbolj zabolelo to, da so "bitko za Florido" izgubili na domačem parketu.

Kako je Goran Dragić dosegel koš ob zvoku sirene ob koncu prvega polčasa:

Miami je v dvorani AmericanAirlines Arena plačal davek zaradi slabega začetka. Že v drugi četrtini je za sosedi iz Orlanda zaostajal 14 točk. Z velikimi mukami je našel pot do preobrata, slabih deset minut do konca povedel za štiri točke, nato pa so gostje z delnim rezultatom 27:14 poskrbeli za sladko zmago.

Dragića razočarala obramba

Ljubljančan je prispeval 22 točk, od tega slabo polovico s črte prostih metov. | Foto: Guliverimage/Getty Images Ljubljančan je prispeval 22 točk, od tega slabo polovico s črte prostih metov. Foto: Guliverimage/Getty Images Vročica je razočarala z igro v obrambi. V soboto, ko je prekinila sanjski niz 13 zmag, je Philadelphia zbrala 117 točk, Orlando pa je dosegel le eno manj (116).

"Naša obramba je bila zelo slaba. S tako igro ne moremo zmagovati. To je bilo daleč od obrambe, po kateri smo znani," je bil po srečanju kritičen Ljubljančan, ki je bil z 22 točkami drugi strelec poraženega moštva. Dragić se je izkazal s črte prostih metov.

Zadel je vseh deset metov in dokazala, zakaj spada med 15 najbolj natančnih izvajalcev prostih metov v ligi NBA (pri statistiki upoštevajo le košarkarje, ki povprečno na tekmo v ligi NBA izvajajo vsaj 4,9 prosta meta).

Miami je pozdravil vrnitev Diona Waitersa, ki je zaradi poškodbe gležnja izpustil zadnje tri tekme. V noči na torek je bil s 23 točkami prvi strelec gostiteljev, a po tekmi ni bil zadovoljen, saj se je njegov klub za korak oddaljil od mest, ki peljejo v končnico lige NBA.

Bojevniki brez rešitve proti mlademu Srbu

Golden State Warriors so v Denverju doživeli nepričakovan poraz, šele devetega v sezoni. Zatajil je predvsem Stephen Curry, ki je od enajstih metov za tri točke zadel le enkrat, tekmo pa je končal pri 11 točkah.

Kako se je Nikola Jokić (trojni dvojček) znesel nad Golden Statom?

Zato pa so bili pri metu za tri točke toliko bolj uspešni domači košarkarji, ki so zadeli kar 24 trojk iz 40 poskusov, šestkrat je bil uspešen Juancho Hernangomez, ki je bil s 27 točkami tudi najbolj učinkovit igralec tekme, enkrat manj pa Jameer Nelson.

V domači ekipi je blestel tudi 21-letni srbski center Nikola Jokić, ki je v svoji prvi sezoni v najmočnejši košarkarski ligi na svetu prišel še do drugega trojnega dvojčka. Ob 17 točkah se je izkazal še z 21 skoki in 12 podajami.

Preobrat Atlante v Portlandu

Edina tekma, ki se je v noči na torek končala po podaljšku, je bila v Portlandu. Domačini so bili na pragu zmage, vendar je Paul Millsap sekundo pred koncem rednega dela tekme izid izenačil na 97:97. V podaljšku je C.J. McCollum Portland popeljal do vodstva s 104:97, toda nato njegova ekipa več kot tri minute ni dosegla koša, zato pa so se razigrali košarkarji Atlante, ki so prišli do zmage s 109:104. Najboljši strelec Atlante je bil Tim Hardaway s 25 točkami, v domači ekipi je točko več dosegel McCollum.

Liga NBA, 13. februar:

Miami Heat : Orlando Magic 107:116
Waiters 23, Dragić 22 (met iz igre 6/15, met za tri 0/1, prosti meti 10/10), 3 sk., 1 podaja, 2 izg. žogi, 1 ukr. žoga, 1 blok. v 36 minutah, J. Johnson 15, T. Johnson 13, Whiteside 12, 19 sk.; Fournier 24, Payton 20, Ibaka 17, 8 sk., Vučević (17 sk.) in Green 13

Milwaukee Bucks : Detroit Pistons 102:89
Monroe 25, 13 sk., Beasley 23, Snell 16; Marc. Morris 26, Drummond 21, 12 sk., Leuer 15, 11 sk., Udrih ni igral

​Charlotte Hornets : Philadelphia 76ers 99:105
Walker 29, Batum 16, Kaminsky (11 sk.) in Lamb 12; Šarić 18, 11 sk., Covington 17, McConnell 14

Indiana Pacers : San Antonio Spurs 106:110
George 27, Turner 22, Teague 15; Leonard 32 (met iz igre 13/23), Aldridge 19, Lee (11 sk.), Green in Parker 12

Brooklyn Nets : Memphis Grizzlies 103:112
Lopez in Dinwiddie 17, Kilpatrick 15; Conley 32 (met iz igre 10/16), M. Gasol 19, 9 sk., 8 podaj, Wright 17

Washington Wizards : Oklahoma City Thunder 120:98
Mark. Morris 23, Beal 22, Porter 18, 12 sk., Wall 15, 14 podaj; Westbrook (met iz igre 5/19) in Lauvergne 17

Dallas Mavericks : Boston Celtics 98:111
Ferrell 20, Barnes 19, Matthews in Nowitzki 18; Thomas 29, 8 podaj, Smart 19, Olynyk 15

Denver Nuggets : Golden State Warriors 132:110
Hernangomez 27, 10 sk., Barton 24, 10 sk., Nelson 23, Jokić 17, 21 sk., 12 podaj, Harris 16; Durant 25, McCaw 19, Clark 18, Iguodala 15, Curry 11 (met iz igre 4/18)

Phoenix Suns : New Orleans Pelicans 108:110
Bledsoe 37 (met iz igre 11/22), Booker 21, Tucker (16 sk.) in Knight 11; Davis 24, 10 sk., Holiday 18, 8 podaj, Evans in Moore 15