New York Rangers New Jersey Devils Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Torek, 2. 5. 2023, 6.42

1 leto

Liga NHL, 1. maj

Švicar paral živce Newyorčanom, Hudiči napredovali prvič po več kot desetletju

New Jersey Devils | New Jersey Devils so prvič po letu 2012 napredovali v drugi krog končnice. Na odločilni sedmi tekmi so NY Rangers premagali s 4:0. | Foto Reuters

Znan je še zadnji udeleženec polfinala vzhodne konference. To so hokejisti New Jersey Devils, ki so na odločilni sedmi tekmi konferenčnega četrtfinala s 4:0 odpravili New York Rangers. Švicarski vratar Akira Schmid je zaustavil vseh 31 poskusov tekmeca. V drugem krogu, ki so si ga priigrali prvič po letu 2012, se bodo pomerili s Carolina Hurricanes.

Večina od dobrih 17 tisoč gledalcev v dvorani Prudential Center v Newarku se je razveselila velike zmage New Jersey Devils. Klub, ki je serijo končnice zadnjič dobil daljnega 2012, je na odločilni sedmi tekmi s 4:0 odpravil New York Rangers in napredoval v konferenčni polfinale.

Eden glavnih junakov je bil 22-letni v Bernu rojeni vratar Akira Schmid, ki je še drugič na zadnjih treh tekmah ohranil mrežo nedotaknjeno. Tokrat je zaustavil vseh 31 poskusov gostov in zaklenil svoja vrata.

Navijači so na prvi gol čakali do polovice tekme, ko je Michael McLeod kljub igralcu manj pospravil prvi plošček za hrbet Igorja Shesterkina, šest minut pozneje je Tomas Tatar zvišal na 2:0 in postavil rezultat prvih 40 minut.

V konferenčnem polfinalu jih čaka Carolina Hurricanes. | Foto: Reuters V konferenčnem polfinalu jih čaka Carolina Hurricanes. Foto: Reuters

Newyorčani so v zadnjem delu močno pritisnili, oblegali vrata Shmida, a jim ga ni uspelo premagati. Pet minut pred koncem je Erik Haula zadel za 3:0, gostje so kaj hitro zatem poskušali brez vratarja in s šestimi igralci v polju, a se jim načrt po znižanju ni izšel. Jesper Bratt je plošček pospravil v prazen gol za končnih 4:0 in veliko slavje Hudičev.

Ti so zadnjič v drugem krogu igrali leta 2012, ko so se uvrstili celo v finale, v katerem jih je s 4:2 v zmagah za svoj prvi Stanleyjev pokal premagal Los Angeles Kings. Kralji Anžeta Kopitarja so sezono končali v prvem krogu končnice, tako kot lani jih je izločil Edmonton.

Vrhunci srečanja:

Za napredovanje v boj s Carolino

New Jersey Devils v drugem krogu končnice čaka Carolina Hurricanes, ki je s 4:2 izločila NY Islanders. Na vzhodu se bosta pomerila še Toronto Maple Leafs in Florida Panthers, ki je poskrbel za eno večjih presenečenj končnice v zgodovini, saj je izločil najboljše moštvo rednega dela Boston Bruins.

Na zahodu se bosta pomerila Vegas Golden Knights in Edmonton Oilers ter Dallas Stars in Seattle Kraken.