Raphaël Bussières Jeff Frazee hokej HDD Olimpija liga EBEL

Nedelja, 13. 11. 2016, 19.57

Liga EBEL, od 8. do 13. novembra

Olimpijin črni niz se nadaljuje

Hokejisti Olimpije so v ligi EBEL doživeli osmi zaporedni poraz, pa čeprav so se igralcem Znojma dobro upirali (2:3). Zeleno-beli tabor v prihodnje ne bo mogel več računati na napadalca Adisa Alagića.

Ljubljančani so se po reprezentančnem premoru v petek vrnili v EBEL-ligaški tekmovalni ritem. Na Tirolskem, kamor ob dlje časa poškodovanem Aljažu Uduču in Adisu Alagiću nista odpotovala dva tujca, vratar Jeff Frazee in napadalec Raphael Bussieres, so bili precej oddaljeni od zmage. Izgubili so z 2:7. Zadetka sta prispevala Sacha Guimond in Žiga Pešut, v vratih pa se je s streli morskih psov spopadal Jakob Raišp in prejel sedem zadetkov.

Spet oblekla dres Olimpije

Olimpija je iskala pot do izenačenja, a ji je zmanjkalo časa. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Olimpija je iskala pot do izenačenja, a ji je zmanjkalo časa. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Oba tujca, ki nista potovala v Innsbruck, sta se ob domnevni omembi disciplinske komisije odločila, da bosta v nedeljo na domači tekmi spet oblekla zeleno-beli dres in igrala. Proti Znojmu je tako v vratih stal Frazee, Bussieres pa delo opravljal v napadu.

Hitra hladna prha in odgovor Selana

Tekma se ni še niti dobro začela, ko je moral v 36. sekundi ljubljanski vratar že pobrati plošček iz svojih vrat. S strelom med nogama ga je premagal Libor Šulak.

Gostitelji so odgovorili v deseti minuti, ko je ob igralcu več Maks Selan s strelom z razdalje izenačil. Zmaji so imeli v nadaljevanju minuto in pol dva igralca manj, a so se uspešno ubranili in na odmor odšli z 1:1.

Hughesman mož odločitve

V drugem delu so se priložnosti vrstile na obeh straneh, uspešnejši pa so bili gostje. Frazeeja je v 38. minuti premagal Adam Hughesman in Znojmo na zadnji odmor odpeljal z zadetkom prednosti (2:1).

Isti igralec je udaril še v 52. minuti in zvišal vodstvo na +2, a ni dolgo ostalo pri tej prednosti. V naslednji minuti je upanje zmajem z zadetkom vrnil Chris Langkow. Olimpija je ob koncu poskušala še brez vratarja, a se ji načrt za izenačenje in podaljšek ni izšel.

Zeleno-beli tabor bo v torek gostoval pri Sapi Fehervar.

Alagić v Švico

Adis Alagić je po tekmi zapustil Olimpijo. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Adis Alagić je po tekmi zapustil Olimpijo. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Od Olimpije se je poslovil napadalec Adis Alagić. 22-letnik je dobil ponudbo iz Švice, kjer si kruh služi tudi njegov oče.

V Beljaku rojeni hokejist, ki ima tudi slovensko državljanstvo, bo po informacijah Olimpije tam nosil dres EVZ Academy Zug. Ta igra v drugi švicarski ligi NLB, v kateri zaseda peto mesto med 12 moštvi.

Gre za podružnico kluba Zug, člana elitne švicarske lige NLA.

V drugo švicarsko ligo slovenski pridih kot trener vnaša nekdanji selektor Matjaž Kopitar. Njegov Red Ice je osmi.

Koroški derbi Beljaku

Na koroškem derbiju sta Jan Urbas in Miha Verlič z Beljakom gostila Celovec Mitje Robarja in Žige Panceta ter slavila s 3:0. V vratih Beljaka se je izkazal Olivier Roy, zaustavil je vseh 39 strelov Celovčanov.

Salzburg Luke Gračnarja, ki je bil drugi vratar in ni branil, je po kazenskih strelih izgubil s Sapo Fehervar, Ken Ograjenšek pa je z Gradcem visoko premagal Dornbirn.

Liga EBEL, 8. do 13. november

Nedelja, 13. november:

HDD Olimpija : Orli Znojmo 2:3 (1:1, 0:1, 1:)
Selan 10. (PP1), Langkow 53.; Šulak 1., Hughesman 38., 52.

VSV Beljak :  KAC Celovec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Locke 28., Ouellet-Blain 42., Johner 54.
(Jan Urbas in Miha Verlič sta v dresu Beljaka sprožila dva oz.tri strele; Žiga Pance je v dresu Celovca streljal enkrat, Mitja Robar pa trikrat in si prislužil malo kazen.)

Graz 99ers : Dornbirn 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Setzinger 23., Nash 26., Pelech 27., Woger 41., McLean 56. (podaja Ken Ograjenšek); D'Alvise 41.

Red Bull salzburg : Sapa Fehervar 3:4**
Hochkofler 26., Raffl 37., Duncan 60.; Orban 36., Sofron 46., 55., Maylan
(Luka Gračnar je bil drugi vratar Salzburga in ni branil.)

Bolzano : Innsbruck 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Black Wings Linz : Vienna Capitals 2:3* (1:0, 0:2, 1:0, 0:1)

*podaljšek
**kazenski streli
PP1-zadetek z igralcem več

Petek, 11. november:

Innsbruck : HDD Olimpija 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
Clark 1., Desantis 5., Smith 25. (PP1), Spurgeon 27., 44., Stach 47., Lammers 53. (PP1); Guimond 6., Pešut 30.

Red Bull Salzburg : Black Wings Linz 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
(Luka Gračnar je branil vrata Salzburga in ustavil 28 strelov)

KAC Celovec : Graz 99ers 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
(Mitja Robar in Žiga Pance sta bila v kadru Celovca, Ken Ograjenšek pa je igral za Gradec)

​Dornbirn : Sapa Fehervar 2:3* (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1)

Bolzano : Znojmo 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)

Četrtek, 10. november:
VSV Beljak : Vienna Capitals 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Latendresse 10. (podaja Urbas), Locke 23. (PP1); Hackl 3., Sharp 41., Brocklehurst 45.
(Jan Urbas je v dresu Beljaka podal za prvi gol in sprožil tri strele, Miha Verlič je bil v postavi Beljaka.)